Income Breakdown
| TV Revenue | $47K |
| Matchday Revenue | $13K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Prize Money | $7K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $205K |
| Staff Wages | $13K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$71K |
$288K |
$-217K |
$-6.6M |
| Jun 2028 |
$50K |
$288K |
$-237K |
$-6.4M |
| May 2028 |
$50K |
$299K |
$-249K |
$-6.2M |
| Apr 2028 |
$51K |
$291K |
$-240K |
$-5.9M |
| Mar 2028 |
$50K |
$291K |
$-241K |
$-5.7M |
| Feb 2028 |
$50K |
$291K |
$-241K |
$-5.4M |
| Jan 2028 |
$50K |
$538K |
$-488K |
$-5.2M |
| Dec 2027 |
$52K |
$315K |
$-263K |
$-4.7M |
| Nov 2027 |
$51K |
$348K |
$-297K |
$-4.4M |
| Oct 2027 |
$53K |
$513K |
$-461K |
$-4.1M |
| Sep 2027 |
$60K |
$362K |
$-302K |
$-3.7M |
| Aug 2027 |
$18K |
$341K |
$-324K |
$-3.4M |