Income Breakdown
| TV Revenue | $2.1M |
| TV Placement Bonus | $241K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $517K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $528K |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $45K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.2M |
$879K |
$2.3M |
$-3.3M |
| Dec 2028 |
$1.8M |
$731K |
$1.1M |
$-5.6M |
| Nov 2028 |
$1.8M |
$878K |
$938K |
$-6.7M |
| Oct 2028 |
$2.2M |
$1.0M |
$1.1M |
$-7.6M |
| Sep 2028 |
$1.8M |
$877K |
$934K |
$-8.8M |
| Aug 2028 |
$1.8M |
$857K |
$968K |
$-9.7M |
| Jul 2028 |
$1.9M |
$901K |
$984K |
$-10.7M |
| Jun 2028 |
$1.9M |
$928K |
$951K |
$-11.7M |
| May 2028 |
$1.9M |
$950K |
$923K |
$-12.6M |
| Apr 2028 |
$765K |
$963K |
$-197K |
$-13.5M |
| Mar 2028 |
$253K |
$1.0M |
$-784K |
$-13.3M |
| Feb 2028 |
$141K |
$860K |
$-719K |
$-12.5M |