Income Breakdown
| TV Revenue | $94K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $352 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $24K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $149K |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $4K |
| Debt Interest | $187 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$118K |
$282K |
$-164K |
$82K |
| May 2027 |
$5K |
$282K |
$-277K |
$242K |
| Apr 2027 |
$5K |
$276K |
$-271K |
$515K |
| Mar 2027 |
$5K |
$276K |
$-271K |
$781K |
| Feb 2027 |
$5K |
$506K |
$-501K |
$1.0M |
| Jan 2027 |
$21K |
$268K |
$-247K |
$1.5M |
| Dec 2026 |
$11K |
$295K |
$-285K |
$1.8M |
| Nov 2026 |
$14K |
$296K |
$-282K |
$2.1M |
| Oct 2026 |
$11K |
$285K |
$-275K |
$2.3M |
| Sep 2026 |
$1.8M |
$508K |
$1.3M |
$2.6M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.5M |