Income Breakdown
| TV Revenue | $4.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $133K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.4M |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $237K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $680K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$4.5M |
$6.4M |
$-1.8M |
$14.2M |
| Jul 2029 |
$4.6M |
$5.7M |
$-1.1M |
$15.8M |
| Jun 2029 |
$11.7M |
$5.9M |
$5.8M |
$16.6M |
| May 2029 |
$4.5M |
$8.2M |
$-3.7M |
$10.6M |
| Apr 2029 |
$4.6M |
$6.2M |
$-1.6M |
$14.1M |
| Mar 2029 |
$4.7M |
$7.2M |
$-2.5M |
$15.5M |
| Feb 2029 |
$5.5M |
$6.2M |
$-646K |
$17.8M |
| Jan 2029 |
$5.8M |
$6.1M |
$-329K |
$29.6M |
| Dec 2028 |
$5.4M |
$5.8M |
$-349K |
$29.9M |
| Nov 2028 |
$4.6M |
$5.7M |
$-1.1M |
$30.3M |
| Oct 2028 |
$4.6M |
$7.1M |
$-2.5M |
$31.4M |
| Sep 2028 |
$4.5M |
$6.3M |
$-1.7M |
$33.9M |