Income Breakdown
| TV Revenue | $3.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $211K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.6M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $313K |
| Facility Maintenance | $848K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2031 |
$7.3M |
$3.7M |
$3.5M |
$52.8M |
| Aug 2031 |
$3.6M |
$3.5M |
$94K |
$49.3M |
| Jul 2031 |
$3.8M |
$3.6M |
$202K |
$49.2M |
| Jun 2031 |
$4.3M |
$3.6M |
$695K |
$49.0M |
| May 2031 |
$4.9M |
$4.1M |
$815K |
$48.3M |
| Apr 2031 |
$2.9M |
$4.5M |
$-1.6M |
$47.5M |
| Mar 2031 |
$3.3M |
$2.8M |
$513K |
$49.0M |
| Feb 2031 |
$3.2M |
$2.7M |
$500K |
$48.5M |
| Jan 2031 |
$5.4M |
$3.4M |
$2.0M |
$48.0M |
| Dec 2030 |
$3.2M |
$3.0M |
$220K |
$46.1M |
| Nov 2030 |
$3.5M |
$2.9M |
$600K |
$45.8M |
| Oct 2030 |
$3.6M |
$3.1M |
$454K |
$45.2M |