Income Breakdown
| TV Revenue | $6.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $268K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $16.0M |
| Staff Wages | $28K |
| Transfer Amortization | $1.5M |
| Debt Interest | $219K |
| Loan Fees (Out) | $43K |
| Facility Maintenance | $255K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$10.0M |
$18.0M |
$-8.1M |
$-36.0M |
| Nov 2028 |
$10.0M |
$19.5M |
$-9.5M |
$-29.3M |
| Oct 2028 |
$9.7M |
$19.8M |
$-10.1M |
$-21.3M |
| Sep 2028 |
$10.3M |
$20.0M |
$-9.8M |
$-12.6M |
| Aug 2028 |
$6.7M |
$16.2M |
$-9.5M |
$-4.3M |
| Jul 2028 |
$6.9M |
$44.1M |
$-37.2M |
$3.7M |
| Jun 2028 |
$28.0M |
$15.3M |
$12.7M |
$47.2M |
| May 2028 |
$6.7M |
$16.2M |
$-9.5M |
$33.1M |
| Apr 2028 |
$12.7M |
$26.0M |
$-13.3M |
$41.4M |
| Mar 2028 |
$12.0M |
$17.2M |
$-5.2M |
$53.4M |
| Feb 2028 |
$58.9M |
$16.8M |
$42.1M |
$57.2M |
| Jan 2028 |
$12.7M |
$19.6M |
$-6.9M |
$13.9M |