Income Breakdown
| TV Revenue | $3.6M |
| TV Placement Bonus | $729K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $490K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.5M |
| Staff Wages | $49K |
| Transfer Amortization | $565K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $983K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$5.8M |
$7.1M |
$-1.4M |
$98.9M |
| Jun 2028 |
$18.0M |
$5.0M |
$13.0M |
$99.7M |
| May 2028 |
$5.3M |
$7.5M |
$-2.2M |
$86.2M |
| Apr 2028 |
$5.4M |
$6.4M |
$-1.1M |
$87.8M |
| Mar 2028 |
$5.4M |
$7.3M |
$-1.9M |
$88.3M |
| Feb 2028 |
$42.0M |
$6.9M |
$35.1M |
$89.6M |
| Jan 2028 |
$9.2M |
$6.7M |
$2.5M |
$57.3M |
| Dec 2027 |
$11.7M |
$7.9M |
$3.8M |
$54.3M |
| Nov 2027 |
$10.9M |
$7.6M |
$3.3M |
$50.0M |
| Oct 2027 |
$10.6M |
$6.6M |
$4.0M |
$46.2M |
| Sep 2027 |
$21.1M |
$7.9M |
$13.2M |
$41.7M |
| Aug 2027 |
$7.5M |
$4.8M |
$2.7M |
$28.0M |