Income Breakdown
| TV Revenue | $985K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $173K |
| Staff Wages | $5K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $557K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.2M |
$735K |
$512K |
$1.9M |
| Jul 2029 |
$1.5M |
$906K |
$560K |
$1.4M |
| Jun 2029 |
$410K |
$421K |
$-11K |
$871K |
| May 2029 |
$368K |
$193K |
$175K |
$881K |
| Apr 2029 |
$142K |
$194K |
$-52K |
$706K |
| Mar 2029 |
$851K |
$194K |
$657K |
$758K |
| Feb 2029 |
$3.1M |
$313K |
$2.8M |
$101K |
| Jan 2029 |
$141K |
$368K |
$-226K |
$-2.7M |
| Dec 2028 |
$280K |
$239K |
$41K |
$-2.5M |
| Nov 2028 |
$139K |
$238K |
$-99K |
$-2.5M |
| Oct 2028 |
$141K |
$236K |
$-95K |
$-2.4M |
| Sep 2028 |
$181K |
$313K |
$-131K |
$-2.3M |