Income Breakdown
| TV Revenue | $972K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $22K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $406K |
| Staff Wages | $4K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $650K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.1M |
$1.1M |
$43K |
$1.0M |
| Jul 2029 |
$1.1M |
$1.1M |
$2K |
$981K |
| Jun 2029 |
$1.3M |
$1.3M |
$48K |
$979K |
| May 2029 |
$1.1M |
$758K |
$353K |
$930K |
| Apr 2029 |
$1.1M |
$1.3M |
$-136K |
$577K |
| Mar 2029 |
$1.4M |
$1.4M |
$-15K |
$713K |
| Feb 2029 |
$1.4M |
$1.7M |
$-298K |
$728K |
| Jan 2029 |
$1.3M |
$1.1M |
$237K |
$1.0M |
| Dec 2028 |
$1.3M |
$1.1M |
$207K |
$789K |
| Nov 2028 |
$1.5M |
$587K |
$916K |
$582K |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$680K |
$645K |
$-334K |
| Sep 2028 |
$1.4M |
$621K |
$826K |
$-979K |