Income Breakdown
| TV Revenue | $5.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $112K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.3M |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $87K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $916K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$6.6M |
$6.3M |
$309K |
$83.4M |
| Dec 2028 |
$5.8M |
$6.3M |
$-513K |
$83.0M |
| Nov 2028 |
$6.4M |
$5.9M |
$453K |
$83.4M |
| Oct 2028 |
$5.8M |
$7.2M |
$-1.4M |
$82.9M |
| Sep 2028 |
$24.8M |
$4.9M |
$19.8M |
$84.2M |
| Aug 2028 |
$6.3M |
$5.2M |
$1.1M |
$64.3M |
| Jul 2028 |
$6.3M |
$4.9M |
$1.4M |
$63.1M |
| Jun 2028 |
$26.4M |
$4.9M |
$21.4M |
$61.6M |
| May 2028 |
$6.5M |
$6.2M |
$275K |
$40.1M |
| Apr 2028 |
$6.5M |
$5.2M |
$1.4M |
$39.8M |
| Mar 2028 |
$6.5M |
$4.9M |
$1.6M |
$38.3M |
| Feb 2028 |
$6.4M |
$10.8M |
$-4.4M |
$36.6M |