Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $866K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $27K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $584K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.2M |
$1.5M |
$-266K |
$2.4M |
| Jul 2029 |
$1.6M |
$1.5M |
$48K |
$2.6M |
| Jun 2029 |
$1.2M |
$1.3M |
$-111K |
$2.5M |
| May 2029 |
$1.2M |
$1.4M |
$-162K |
$2.6M |
| Apr 2029 |
$1.2M |
$1.4M |
$-144K |
$2.7M |
| Mar 2029 |
$1.2M |
$1.6M |
$-398K |
$2.9M |
| Feb 2029 |
$1.2M |
$1.5M |
$-259K |
$3.2M |
| Jan 2029 |
$1.2M |
$1.4M |
$-224K |
$4.3M |
| Dec 2028 |
$1.2M |
$1.4M |
$-164K |
$4.5M |
| Nov 2028 |
$1.2M |
$1.3M |
$-111K |
$4.7M |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$1.3M |
$-20K |
$4.8M |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$1.3M |
$712K |
$4.8M |