Income Breakdown
| TV Revenue | $24K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $2K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $61K |
| Staff Wages | $10K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $52K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $35K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$27K |
$159K |
$-131K |
$-3.5M |
| Nov 2028 |
$8K |
$156K |
$-148K |
$-3.4M |
| Oct 2028 |
$8K |
$186K |
$-178K |
$-3.2M |
| Sep 2028 |
$14K |
$161K |
$-147K |
$-3.1M |
| Aug 2028 |
$15K |
$190K |
$-174K |
$-2.9M |
| Jul 2028 |
$17K |
$150K |
$-132K |
$-2.7M |
| Jun 2028 |
$15K |
$149K |
$-134K |
$-2.6M |
| May 2028 |
$8K |
$147K |
$-139K |
$-2.5M |
| Apr 2028 |
$8K |
$186K |
$-178K |
$-2.3M |
| Mar 2028 |
$2K |
$179K |
$-177K |
$-2.2M |
| Feb 2028 |
$2K |
$264K |
$-262K |
$-2.0M |
| Jan 2028 |
$2K |
$215K |
$-213K |
$-1.7M |