Income Breakdown
| TV Revenue | $5.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.1M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $9K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $229K |
| Facility Maintenance | $849K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2030 |
$5.9M |
$5.2M |
$717K |
$70.2M |
| May 2030 |
$5.9M |
$5.4M |
$497K |
$69.5M |
| Apr 2030 |
$5.9M |
$5.2M |
$650K |
$69.0M |
| Mar 2030 |
$5.8M |
$4.7M |
$1.1M |
$68.3M |
| Feb 2030 |
$6.5M |
$4.7M |
$1.8M |
$67.2M |
| Jan 2030 |
$7.2M |
$4.9M |
$2.3M |
$65.3M |
| Dec 2029 |
$5.8M |
$5.0M |
$773K |
$63.1M |
| Nov 2029 |
$5.8M |
$5.1M |
$672K |
$62.3M |
| Oct 2029 |
$5.9M |
$5.9M |
$37K |
$61.6M |
| Sep 2029 |
$6.0M |
$5.1M |
$936K |
$61.6M |
| Aug 2029 |
$6.0M |
$5.1M |
$850K |
$60.6M |
| Jul 2029 |
$5.9M |
$5.1M |
$833K |
$59.8M |