Income Breakdown
| TV Revenue | $6.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $88K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $914K |
| Loan Fees (In) | $12K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $120K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $713K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$8.5M |
$2.9M |
$5.6M |
$32.9M |
| Dec 2028 |
$5.9M |
$2.6M |
$3.3M |
$27.2M |
| Nov 2028 |
$5.4M |
$2.9M |
$2.5M |
$23.8M |
| Oct 2028 |
$4.7M |
$3.2M |
$1.5M |
$21.1M |
| Sep 2028 |
$6.9M |
$2.9M |
$4.0M |
$19.5M |
| Aug 2028 |
$3.7M |
$3.0M |
$671K |
$15.4M |
| Jul 2028 |
$4.0M |
$3.6M |
$354K |
$17.3M |
| Jun 2028 |
$4.0M |
$2.3M |
$1.7M |
$19.4M |
| May 2028 |
$4.7M |
$2.1M |
$2.6M |
$17.7M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$1.9M |
$2.0M |
$15.1M |
| Mar 2028 |
$3.5M |
$1.9M |
$1.6M |
$13.1M |
| Feb 2028 |
$3.6M |
$2.6M |
$972K |
$11.4M |