Income Breakdown
| TV Revenue | $3.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.9M |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $11K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $6K |
| Facility Maintenance | $728K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.6M |
$2.6M |
$955K |
$30.1M |
| Aug 2028 |
$4.0M |
$2.7M |
$1.4M |
$29.1M |
| Jul 2028 |
$4.1M |
$2.6M |
$1.5M |
$27.7M |
| Jun 2028 |
$3.6M |
$2.5M |
$1.1M |
$26.2M |
| May 2028 |
$4.0M |
$2.7M |
$1.3M |
$25.0M |
| Apr 2028 |
$4.5M |
$2.4M |
$2.1M |
$23.7M |
| Mar 2028 |
$4.1M |
$2.4M |
$1.7M |
$21.6M |
| Feb 2028 |
$3.7M |
$2.1M |
$1.7M |
$19.9M |
| Jan 2028 |
$5.4M |
$1.7M |
$3.7M |
$18.5M |
| Dec 2027 |
$3.6M |
$2.1M |
$1.5M |
$14.9M |
| Nov 2027 |
$3.6M |
$1.8M |
$1.8M |
$13.3M |
| Oct 2027 |
$3.7M |
$2.2M |
$1.4M |
$11.6M |