Income Breakdown
| TV Revenue | $4.1M |
| TV Placement Bonus | $407K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $88K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.3M |
| Staff Wages | $62K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $72K |
| Facility Maintenance | $884K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$5.0M |
$3.3M |
$1.6M |
$58.6M |
| Jun 2027 |
$4.9M |
$3.4M |
$1.5M |
$56.9M |
| May 2027 |
$4.9M |
$3.3M |
$1.6M |
$55.4M |
| Apr 2027 |
$5.6M |
$3.3M |
$2.4M |
$53.9M |
| Mar 2027 |
$5.7M |
$3.2M |
$2.5M |
$51.5M |
| Feb 2027 |
$5.6M |
$3.0M |
$2.6M |
$49.0M |
| Jan 2027 |
$14.5M |
$3.0M |
$11.5M |
$46.5M |
| Dec 2026 |
$5.5M |
$3.0M |
$2.5M |
$35.0M |
| Nov 2026 |
$5.6M |
$3.0M |
$2.6M |
$32.5M |
| Oct 2026 |
$5.8M |
$4.0M |
$1.8M |
$29.9M |
| Sep 2026 |
$17.7M |
$2.3M |
$15.4M |
$28.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$12.7M |