Income Breakdown
| TV Revenue | $23K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $45K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $431K |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $36K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$70K |
$614K |
$-544K |
$-3.7M |
| Jun 2027 |
$101K |
$658K |
$-558K |
$-3.1M |
| May 2027 |
$85K |
$652K |
$-567K |
$-2.6M |
| Apr 2027 |
$91K |
$634K |
$-543K |
$-2.0M |
| Mar 2027 |
$95K |
$622K |
$-527K |
$-1.5M |
| Feb 2027 |
$29K |
$630K |
$-601K |
$-931K |
| Jan 2027 |
$577K |
$504K |
$73K |
$-332K |
| Dec 2026 |
$6K |
$472K |
$-466K |
$-408K |
| Nov 2026 |
$6K |
$470K |
$-464K |
$56K |
| Oct 2026 |
$25K |
$457K |
$-432K |
$518K |
| Sep 2026 |
$819K |
$259K |
$559K |
$993K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$508K |