Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $77K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $744K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$2.7M |
$2.6M |
$106K |
$22.2M |
| Jul 2028 |
$2.7M |
$2.5M |
$228K |
$22.1M |
| Jun 2028 |
$5.2M |
$2.5M |
$2.7M |
$21.8M |
| May 2028 |
$2.8M |
$2.9M |
$-25K |
$19.1M |
| Apr 2028 |
$2.8M |
$3.0M |
$-170K |
$19.1M |
| Mar 2028 |
$2.8M |
$3.3M |
$-495K |
$19.3M |
| Feb 2028 |
$2.8M |
$2.5M |
$312K |
$19.8M |
| Jan 2028 |
$3.0M |
$2.5M |
$487K |
$19.5M |
| Dec 2027 |
$2.5M |
$2.6M |
$-99K |
$19.0M |
| Nov 2027 |
$2.5M |
$2.6M |
$-99K |
$19.1M |
| Oct 2027 |
$2.8M |
$2.8M |
$-13K |
$19.2M |
| Sep 2027 |
$2.4M |
$2.5M |
$-44K |
$19.2M |