Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $112K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.0M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $73K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $654K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2028 |
$1.5M |
$1.8M |
$-268K |
$15.6M |
| May 2028 |
$1.5M |
$1.8M |
$-250K |
$15.8M |
| Apr 2028 |
$1.6M |
$1.9M |
$-300K |
$16.0M |
| Mar 2028 |
$1.6M |
$2.4M |
$-755K |
$16.2M |
| Feb 2028 |
$1.6M |
$2.0M |
$-399K |
$16.9M |
| Jan 2028 |
$1.8M |
$1.6M |
$182K |
$19.6M |
| Dec 2027 |
$1.3M |
$1.6M |
$-234K |
$19.4M |
| Nov 2027 |
$1.3M |
$1.6M |
$-278K |
$19.6M |
| Oct 2027 |
$1.3M |
$1.9M |
$-581K |
$19.8M |
| Sep 2027 |
$1.3M |
$1.6M |
$-279K |
$20.4M |
| Aug 2027 |
$1.3M |
$1.5M |
$-171K |
$20.6M |
| Jul 2027 |
$6.6M |
$1.3M |
$5.4M |
$20.8M |