Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| TV Placement Bonus | $102K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $525K |
| Staff Wages | $66K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $61K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $155K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$1.3M |
$807K |
$475K |
$-6.2M |
| Jul 2029 |
$1.1M |
$920K |
$169K |
$-6.7M |
| Jun 2029 |
$891K |
$857K |
$35K |
$-6.8M |
| May 2029 |
$884K |
$879K |
$5K |
$-6.9M |
| Apr 2029 |
$881K |
$897K |
$-16K |
$-6.9M |
| Mar 2029 |
$1.1M |
$719K |
$382K |
$-6.9M |
| Feb 2029 |
$1.1M |
$725K |
$383K |
$-7.3M |
| Jan 2029 |
$1.1M |
$1.1M |
$26K |
$-7.6M |
| Dec 2028 |
$1.4M |
$982K |
$461K |
$-7.7M |
| Nov 2028 |
$1.1M |
$706K |
$395K |
$-8.1M |
| Oct 2028 |
$1.1M |
$957K |
$152K |
$-8.5M |
| Sep 2028 |
$1.1M |
$714K |
$378K |
$-8.7M |