Income Breakdown
| TV Revenue | $18K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $1K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $179K |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $81K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $35K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$20K |
$602K |
$-582K |
$-5.8M |
| Dec 2028 |
$24K |
$302K |
$-277K |
$-5.2M |
| Nov 2028 |
$20K |
$304K |
$-284K |
$-5.0M |
| Oct 2028 |
$20K |
$229K |
$-209K |
$-4.7M |
| Sep 2028 |
$20K |
$226K |
$-206K |
$-4.5M |
| Aug 2028 |
$19K |
$251K |
$-232K |
$-4.3M |
| Jul 2028 |
$55K |
$265K |
$-210K |
$-4.0M |
| Jun 2028 |
$19K |
$324K |
$-305K |
$-3.8M |
| May 2028 |
$19K |
$215K |
$-196K |
$-3.5M |
| Apr 2028 |
$19K |
$276K |
$-256K |
$-3.3M |
| Mar 2028 |
$4K |
$271K |
$-267K |
$-3.1M |
| Feb 2028 |
$19K |
$252K |
$-232K |
$-2.8M |