| TV Revenue | $4K |
| TV Placement Bonus | $425 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $245 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
| Player Wages | $10K |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $40K |
| Month | Income | Expenses | Net Monthly | Balance |
|---|---|---|---|---|
| Oct 2026 | $5K | $74K | $-68K | $127K |
| Sep 2026 | $5K | $110K | $-104K | $196K |
| Aug 2026 | $0 | $0 | $0 | $300K |