Income Breakdown
| TV Revenue | $1.8M |
| TV Placement Bonus | $368K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.1M |
| Staff Wages | $42K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $9K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $175K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2028 |
$3.1M |
$3.3M |
$-279K |
$-1.5M |
| Jul 2028 |
$3.4M |
$3.5M |
$-57K |
$-1.2M |
| Jun 2028 |
$3.1M |
$3.6M |
$-582K |
$-1.2M |
| May 2028 |
$3.1M |
$4.2M |
$-1.1M |
$-602K |
| Apr 2028 |
$2.3M |
$3.6M |
$-1.3M |
$504K |
| Mar 2028 |
$2.7M |
$2.9M |
$-232K |
$1.8M |
| Feb 2028 |
$2.6M |
$3.0M |
$-464K |
$2.0M |
| Jan 2028 |
$2.4M |
$2.9M |
$-577K |
$2.5M |
| Dec 2027 |
$2.7M |
$3.0M |
$-343K |
$3.0M |
| Nov 2027 |
$2.3M |
$3.1M |
$-774K |
$3.4M |
| Oct 2027 |
$2.7M |
$3.7M |
$-940K |
$4.2M |
| Sep 2027 |
$2.7M |
$2.8M |
$-153K |
$5.1M |