Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $119K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $916K |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $354 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $651K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$3.1M |
$1.6M |
$1.5M |
$4.7M |
| Feb 2029 |
$3.2M |
$1.6M |
$1.5M |
$3.2M |
| Jan 2029 |
$3.2M |
$1.6M |
$1.6M |
$1.6M |
| Dec 2028 |
$3.2M |
$1.3M |
$1.9M |
$35K |
| Nov 2028 |
$3.2M |
$1.3M |
$1.8M |
$-1.8M |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$1.7M |
$-467K |
$-3.7M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$1.1M |
$142K |
$-3.2M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$986K |
$279K |
$-3.4M |
| Jul 2028 |
$2.6M |
$987K |
$1.6M |
$-3.6M |
| Jun 2028 |
$3.2M |
$1.0M |
$2.2M |
$-5.3M |
| May 2028 |
$1.2M |
$1.0M |
$241K |
$-7.5M |
| Apr 2028 |
$1.3M |
$1.0M |
$246K |
$-7.7M |