Income Breakdown
| TV Revenue | $2.1M |
| TV Placement Bonus | $207K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $135K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $7K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $664K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$2.6M |
$1.8M |
$832K |
$9.0M |
| Feb 2029 |
$3.0M |
$1.8M |
$1.2M |
$8.2M |
| Jan 2029 |
$3.4M |
$2.1M |
$1.3M |
$7.1M |
| Dec 2028 |
$4.0M |
$2.1M |
$1.9M |
$5.8M |
| Nov 2028 |
$4.1M |
$2.0M |
$2.0M |
$3.8M |
| Oct 2028 |
$3.3M |
$2.2M |
$1.1M |
$1.8M |
| Sep 2028 |
$5.2M |
$1.4M |
$3.8M |
$676K |
| Aug 2028 |
$1.8M |
$1.3M |
$541K |
$-3.2M |
| Jul 2028 |
$2.5M |
$1.3M |
$1.2M |
$-3.7M |
| Jun 2028 |
$2.4M |
$1.1M |
$1.3M |
$-4.9M |
| May 2028 |
$1.8M |
$1.2M |
$644K |
$-6.3M |
| Apr 2028 |
$1.8M |
$1.1M |
$710K |
$-6.9M |