Income Breakdown
| TV Revenue | $1.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $67K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $0 |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $647K |
| Loan Fees (Out) | $39K |
| Facility Maintenance | $105K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2031 |
$2.0M |
$2.6M |
$-628K |
$-43.8M |
| Aug 2031 |
$1.9M |
$2.6M |
$-666K |
$-43.2M |
| Jul 2031 |
$2.0M |
$2.5M |
$-466K |
$-42.5M |
| Jun 2031 |
$1.9M |
$2.7M |
$-774K |
$-42.1M |
| May 2031 |
$1.9M |
$2.8M |
$-857K |
$-41.3M |
| Apr 2031 |
$2.0M |
$3.2M |
$-1.3M |
$-40.4M |
| Mar 2031 |
$2.1M |
$2.8M |
$-653K |
$-39.2M |
| Feb 2031 |
$2.1M |
$2.8M |
$-643K |
$-38.5M |
| Jan 2031 |
$2.1M |
$4.6M |
$-2.4M |
$-37.9M |
| Dec 2030 |
$2.3M |
$3.0M |
$-725K |
$-35.5M |
| Nov 2030 |
$2.3M |
$3.3M |
$-970K |
$-34.7M |
| Oct 2030 |
$2.3M |
$2.9M |
$-673K |
$-33.8M |