Income Breakdown
| TV Revenue | $2.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $123K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $102K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $698K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.9M |
$2.8M |
$87K |
$23.6M |
| Jul 2029 |
$6.0M |
$2.4M |
$3.6M |
$26.8M |
| Jun 2029 |
$2.9M |
$2.4M |
$494K |
$23.1M |
| May 2029 |
$2.8M |
$2.4M |
$454K |
$22.5M |
| Apr 2029 |
$2.8M |
$2.4M |
$444K |
$22.0M |
| Mar 2029 |
$2.8M |
$2.4M |
$465K |
$21.4M |
| Feb 2029 |
$3.0M |
$2.3M |
$792K |
$20.9M |
| Jan 2029 |
$4.6M |
$2.5M |
$2.1M |
$21.1M |
| Dec 2028 |
$5.3M |
$2.6M |
$2.7M |
$18.9M |
| Nov 2028 |
$5.3M |
$2.5M |
$2.7M |
$16.2M |
| Oct 2028 |
$4.4M |
$2.9M |
$1.5M |
$13.4M |
| Sep 2028 |
$6.8M |
$2.2M |
$4.6M |
$11.8M |