Income Breakdown
| TV Revenue | $841K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $109K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $263K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $651K |
| Staff Wages | $8K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $223K |
| Facility Maintenance | $553K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$1.4M |
$-189K |
$-1.1M |
| Aug 2028 |
$1.4M |
$1.2M |
$241K |
$847K |
| Jul 2028 |
$1.4M |
$1.4M |
$-41K |
$606K |
| Jun 2028 |
$1.8M |
$551K |
$1.2M |
$647K |
| May 2028 |
$1.4M |
$573K |
$801K |
$-555K |
| Apr 2028 |
$1.4M |
$567K |
$832K |
$-1.4M |
| Mar 2028 |
$1.5M |
$642K |
$855K |
$-2.2M |
| Feb 2028 |
$1.5M |
$799K |
$700K |
$-3.0M |
| Jan 2028 |
$1.2M |
$725K |
$510K |
$-3.7M |
| Dec 2027 |
$523K |
$555K |
$-31K |
$-4.3M |
| Nov 2027 |
$582K |
$559K |
$23K |
$-4.2M |
| Oct 2027 |
$186K |
$607K |
$-421K |
$-4.2M |