Income Breakdown
| TV Revenue | $2.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $43K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.0M |
| Staff Wages | $34K |
| Transfer Amortization | $102K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $760K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.0M |
$3.9M |
$-882K |
$20.6M |
| Aug 2028 |
$4.0M |
$3.5M |
$565K |
$21.4M |
| Jul 2028 |
$4.1M |
$3.3M |
$786K |
$20.7M |
| Jun 2028 |
$8.8M |
$3.2M |
$5.6M |
$19.8M |
| May 2028 |
$4.0M |
$3.2M |
$817K |
$14.1M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$3.2M |
$770K |
$13.2M |
| Mar 2028 |
$3.3M |
$3.4M |
$-87K |
$12.3M |
| Feb 2028 |
$3.4M |
$11.8M |
$-8.5M |
$12.3M |
| Jan 2028 |
$3.2M |
$4.5M |
$-1.3M |
$20.7M |
| Dec 2027 |
$3.0M |
$3.7M |
$-661K |
$21.8M |
| Nov 2027 |
$3.4M |
$3.7M |
$-342K |
$22.4M |
| Oct 2027 |
$3.1M |
$4.5M |
$-1.4M |
$22.6M |