Income Breakdown
| TV Revenue | $29K |
| TV Placement Bonus | $3K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $302K |
| Staff Wages | $49K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $4K |
| Loan Fees (Out) | $4K |
| Facility Maintenance | $125K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$37K |
$485K |
$-449K |
$-799K |
| Mar 2027 |
$28K |
$421K |
$-393K |
$-350K |
| Feb 2027 |
$36K |
$436K |
$-400K |
$43K |
| Jan 2027 |
$32K |
$419K |
$-387K |
$443K |
| Dec 2026 |
$272K |
$418K |
$-146K |
$830K |
| Nov 2026 |
$28K |
$449K |
$-421K |
$976K |
| Oct 2026 |
$32K |
$581K |
$-549K |
$1.4M |
| Sep 2026 |
$234K |
$288K |
$-54K |
$1.9M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.0M |