Income Breakdown
| TV Revenue | $2.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $76K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.1M |
| Staff Wages | $78K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $358K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$2.1M |
$2.6M |
$-425K |
$846K |
| Mar 2027 |
$2.2M |
$2.6M |
$-393K |
$1.3M |
| Feb 2027 |
$2.2M |
$2.6M |
$-375K |
$1.7M |
| Jan 2027 |
$7.3M |
$2.5M |
$4.8M |
$2.0M |
| Dec 2026 |
$672K |
$2.5M |
$-1.8M |
$-2.7M |
| Nov 2026 |
$671K |
$2.5M |
$-1.9M |
$-898K |
| Oct 2026 |
$661K |
$3.0M |
$-2.4M |
$958K |
| Sep 2026 |
$711K |
$2.5M |
$-1.8M |
$3.3M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$5.1M |