Income Breakdown
| TV Revenue | $2.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $89K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.9M |
| Staff Wages | $28K |
| Transfer Amortization | $107K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $59K |
| Facility Maintenance | $877K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$2.8M |
$3.0M |
$-186K |
$62.9M |
| Nov 2028 |
$2.8M |
$3.0M |
$-198K |
$63.0M |
| Oct 2028 |
$2.8M |
$3.3M |
$-557K |
$63.1M |
| Sep 2028 |
$11.4M |
$2.9M |
$8.5M |
$63.5M |
| Aug 2028 |
$3.6M |
$2.9M |
$757K |
$54.9M |
| Jul 2028 |
$3.3M |
$2.4M |
$871K |
$54.1M |
| Jun 2028 |
$6.0M |
$2.3M |
$3.7M |
$53.1M |
| May 2028 |
$3.1M |
$2.3M |
$796K |
$49.2M |
| Apr 2028 |
$3.8M |
$2.4M |
$1.4M |
$48.3M |
| Mar 2028 |
$4.5M |
$2.7M |
$1.8M |
$46.9M |
| Feb 2028 |
$14.0M |
$2.2M |
$11.8M |
$45.0M |
| Jan 2028 |
$4.8M |
$2.1M |
$2.7M |
$36.9M |