Income Breakdown
| TV Revenue | $8K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $3K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $195K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $352K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2031 |
$11K |
$1.8M |
$-1.8M |
$-25.0M |
| Dec 2030 |
$11K |
$649K |
$-638K |
$-23.2M |
| Nov 2030 |
$11K |
$618K |
$-607K |
$-22.5M |
| Oct 2030 |
$13K |
$649K |
$-636K |
$-21.9M |
| Sep 2030 |
$4K |
$667K |
$-663K |
$-21.3M |
| Aug 2030 |
$3K |
$627K |
$-624K |
$-20.6M |
| Jul 2030 |
$9K |
$595K |
$-586K |
$-20.0M |
| Jun 2030 |
$2K |
$583K |
$-581K |
$-19.4M |
| May 2030 |
$2K |
$582K |
$-580K |
$-18.8M |
| Apr 2030 |
$2K |
$861K |
$-859K |
$-18.3M |
| Mar 2030 |
$2K |
$539K |
$-537K |
$-17.4M |
| Feb 2030 |
$2K |
$531K |
$-529K |
$-16.9M |