Income Breakdown
| TV Revenue | $2.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $102K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.2M |
| Staff Wages | $30K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $639K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.9M |
$1.9M |
$961K |
$10.5M |
| Dec 2028 |
$2.7M |
$1.8M |
$888K |
$9.6M |
| Nov 2028 |
$2.8M |
$1.8M |
$934K |
$8.7M |
| Oct 2028 |
$2.5M |
$2.1M |
$323K |
$7.8M |
| Sep 2028 |
$2.4M |
$1.6M |
$857K |
$7.4M |
| Aug 2028 |
$2.4M |
$1.5M |
$900K |
$6.6M |
| Jul 2028 |
$2.4M |
$1.7M |
$717K |
$5.7M |
| Jun 2028 |
$3.9M |
$1.5M |
$2.4M |
$5.0M |
| May 2028 |
$2.5M |
$1.5M |
$951K |
$2.6M |
| Apr 2028 |
$2.5M |
$1.5M |
$973K |
$1.6M |
| Mar 2028 |
$2.5M |
$1.6M |
$880K |
$639K |
| Feb 2028 |
$2.5M |
$1.2M |
$1.4M |
$-241K |