Income Breakdown
| TV Revenue | $2.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $151K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $462K |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $3K |
| Facility Maintenance | $839K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2028 |
$8.6M |
$1.3M |
$7.3M |
$66.7M |
| Mar 2028 |
$8.6M |
$1.2M |
$7.4M |
$59.5M |
| Feb 2028 |
$3.1M |
$1.2M |
$1.9M |
$52.1M |
| Jan 2028 |
$7.3M |
$1.2M |
$6.2M |
$50.1M |
| Dec 2027 |
$11.8M |
$1.1M |
$10.7M |
$44.0M |
| Nov 2027 |
$9.5M |
$1.1M |
$8.4M |
$33.3M |
| Oct 2027 |
$6.8M |
$826K |
$6.0M |
$24.9M |
| Sep 2027 |
$16.9M |
$655K |
$16.2M |
$18.9M |
| Aug 2027 |
$1.2M |
$654K |
$561K |
$2.7M |
| Jul 2027 |
$2.0M |
$645K |
$1.4M |
$2.2M |
| Jun 2027 |
$1.2M |
$643K |
$547K |
$797K |
| May 2027 |
$1.2M |
$441K |
$749K |
$250K |