Income Breakdown
| TV Revenue | $4.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $112K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $26K |
| Transfer Amortization | $21K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $10K |
| Facility Maintenance | $761K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$4.3M |
$2.2M |
$2.1M |
$41.2M |
| Aug 2028 |
$4.2M |
$2.2M |
$2.0M |
$39.1M |
| Jul 2028 |
$4.2M |
$2.0M |
$2.2M |
$37.0M |
| Jun 2028 |
$4.3M |
$2.0M |
$2.3M |
$35.7M |
| May 2028 |
$4.8M |
$2.2M |
$2.6M |
$33.4M |
| Apr 2028 |
$4.8M |
$1.9M |
$2.9M |
$30.8M |
| Mar 2028 |
$4.8M |
$2.0M |
$2.9M |
$27.9M |
| Feb 2028 |
$4.8M |
$1.8M |
$3.0M |
$25.1M |
| Jan 2028 |
$8.4M |
$1.8M |
$6.6M |
$22.0M |
| Dec 2027 |
$4.8M |
$1.7M |
$3.1M |
$15.4M |
| Nov 2027 |
$4.8M |
$1.9M |
$2.9M |
$12.4M |
| Oct 2027 |
$4.9M |
$2.1M |
$2.8M |
$9.5M |