Income Breakdown
| TV Revenue | $6.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $476K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.8M |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $467K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $988K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$6.5M |
$6.3M |
$151K |
$100.3M |
| Jul 2029 |
$6.9M |
$6.5M |
$437K |
$99.7M |
| Jun 2029 |
$21.3M |
$6.6M |
$14.8M |
$98.8M |
| May 2029 |
$6.5M |
$8.7M |
$-2.2M |
$83.5M |
| Apr 2029 |
$8.3M |
$8.8M |
$-538K |
$85.3M |
| Mar 2029 |
$7.8M |
$7.9M |
$-110K |
$85.4M |
| Feb 2029 |
$6.5M |
$6.5M |
$13K |
$85.0M |
| Jan 2029 |
$8.6M |
$7.2M |
$1.4M |
$93.7M |
| Dec 2028 |
$9.9M |
$7.1M |
$2.7M |
$92.0M |
| Nov 2028 |
$9.8M |
$7.3M |
$2.5M |
$89.0M |
| Oct 2028 |
$8.8M |
$8.2M |
$580K |
$86.3M |
| Sep 2028 |
$10.7M |
$5.3M |
$5.4M |
$85.4M |