Income Breakdown
| TV Revenue | $281K |
| TV Placement Bonus | $56K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $7K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $15K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $752K |
| Staff Wages | $46K |
| Transfer Amortization | $35K |
| Debt Interest | $8K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $195K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$415K |
$1.0M |
$-622K |
$-1.6M |
| Feb 2027 |
$353K |
$1.0M |
$-694K |
$-1.0M |
| Jan 2027 |
$46K |
$1.0M |
$-968K |
$-360K |
| Dec 2026 |
$46K |
$949K |
$-903K |
$573K |
| Nov 2026 |
$45K |
$916K |
$-871K |
$1.4M |
| Oct 2026 |
$45K |
$1.2M |
$-1.2M |
$2.3M |
| Sep 2026 |
$655K |
$607K |
$48K |
$3.4M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$5.1M |