Income Breakdown
| TV Revenue | $2.8M |
| TV Placement Bonus | $285K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $117K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.0M |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $45K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $786K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$3.5M |
$2.9M |
$622K |
$38.1M |
| Aug 2028 |
$3.6M |
$2.6M |
$993K |
$38.4M |
| Jul 2028 |
$3.6M |
$2.1M |
$1.5M |
$37.3M |
| Jun 2028 |
$10.0M |
$2.2M |
$7.8M |
$38.0M |
| May 2028 |
$3.6M |
$3.4M |
$268K |
$30.2M |
| Apr 2028 |
$3.6M |
$2.2M |
$1.3M |
$29.9M |
| Mar 2028 |
$3.5M |
$2.2M |
$1.3M |
$28.6M |
| Feb 2028 |
$3.7M |
$2.2M |
$1.5M |
$27.3M |
| Jan 2028 |
$3.8M |
$2.2M |
$1.7M |
$25.8M |
| Dec 2027 |
$3.8M |
$2.3M |
$1.5M |
$24.1M |
| Nov 2027 |
$3.3M |
$2.3M |
$1.0M |
$22.6M |
| Oct 2027 |
$2.7M |
$3.0M |
$-329K |
$21.6M |