Income Breakdown
| TV Revenue | $5.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $476K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $7.7M |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $1.2M |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $869K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$8.9M |
$9.8M |
$-949K |
$62.1M |
| Jul 2029 |
$5.8M |
$9.3M |
$-3.6M |
$63.4M |
| Jun 2029 |
$15.0M |
$9.5M |
$5.4M |
$65.7M |
| May 2029 |
$6.5M |
$12.5M |
$-5.9M |
$59.0M |
| Apr 2029 |
$5.9M |
$12.4M |
$-6.5M |
$63.7M |
| Mar 2029 |
$13.3M |
$10.6M |
$2.8M |
$69.0M |
| Feb 2029 |
$5.9M |
$9.8M |
$-3.9M |
$65.0M |
| Jan 2029 |
$6.6M |
$10.2M |
$-3.6M |
$69.9M |
| Dec 2028 |
$5.8M |
$9.9M |
$-4.1M |
$72.3M |
| Nov 2028 |
$5.7M |
$10.8M |
$-5.1M |
$75.3M |
| Oct 2028 |
$6.5M |
$11.1M |
$-4.6M |
$79.1M |
| Sep 2028 |
$29.6M |
$8.7M |
$20.9M |
$111.8M |