Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $725K |
| Staff Wages | $24K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $11K |
| Facility Maintenance | $621K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2028 |
$1.3M |
$1.4M |
$-64K |
$1.4M |
| Sep 2028 |
$1.3M |
$1.3M |
$-6K |
$1.5M |
| Aug 2028 |
$1.3M |
$1.3M |
$29K |
$1.5M |
| Jul 2028 |
$1.9M |
$1.3M |
$633K |
$1.5M |
| Jun 2028 |
$1.3M |
$1.3M |
$24K |
$836K |
| May 2028 |
$1.3M |
$1.3M |
$39K |
$811K |
| Apr 2028 |
$1.3M |
$780K |
$529K |
$772K |
| Mar 2028 |
$1.3M |
$863K |
$463K |
$243K |
| Feb 2028 |
$1.3M |
$905K |
$408K |
$-220K |
| Jan 2028 |
$1.3M |
$824K |
$485K |
$-628K |
| Dec 2027 |
$1.3M |
$814K |
$498K |
$-1.1M |
| Nov 2027 |
$1.3M |
$830K |
$469K |
$-1.6M |