Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $380K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $486K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.5M |
| Staff Wages | $28K |
| Transfer Amortization | $59K |
| Debt Interest | $3K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $185K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$3.1M |
$2.8M |
$362K |
$-1.1M |
| Dec 2028 |
$3.2M |
$2.8M |
$368K |
$-1.5M |
| Nov 2028 |
$2.8M |
$2.6M |
$165K |
$-2.0M |
| Oct 2028 |
$3.1M |
$3.2M |
$-36K |
$-2.2M |
| Sep 2028 |
$2.2M |
$2.8M |
$-626K |
$-2.2M |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$2.0M |
$202K |
$-1.7M |
| Jul 2028 |
$2.2M |
$2.0M |
$173K |
$-1.9M |
| Jun 2028 |
$2.2M |
$2.4M |
$-163K |
$-2.1M |
| May 2028 |
$2.2M |
$2.5M |
$-242K |
$-2.0M |
| Apr 2028 |
$2.0M |
$2.6M |
$-539K |
$-1.9M |
| Mar 2028 |
$2.0M |
$2.4M |
$-351K |
$-1.4M |
| Feb 2028 |
$3.0M |
$2.5M |
$512K |
$-1.1M |