Income Breakdown
| TV Revenue | $1.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $72K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $252K |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $696K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$965K |
$235K |
$29.8M |
| Aug 2028 |
$442K |
$760K |
$-318K |
$29.5M |
| Jul 2028 |
$434K |
$732K |
$-298K |
$29.9M |
| Jun 2028 |
$427K |
$735K |
$-308K |
$30.1M |
| May 2028 |
$135K |
$745K |
$-610K |
$30.5M |
| Apr 2028 |
$127K |
$712K |
$-585K |
$31.1M |
| Mar 2028 |
$119K |
$532K |
$-413K |
$31.7M |
| Feb 2028 |
$2.5M |
$1.5M |
$1.0M |
$32.1M |
| Jan 2028 |
$427K |
$533K |
$-106K |
$31.0M |
| Dec 2027 |
$255K |
$524K |
$-268K |
$31.1M |
| Nov 2027 |
$117K |
$554K |
$-437K |
$31.4M |
| Oct 2027 |
$116K |
$510K |
$-395K |
$31.9M |