Income Breakdown
| TV Revenue | $17K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $1K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $547K |
| Staff Wages | $50K |
| Transfer Amortization | $2K |
| Debt Interest | $24K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$18K |
$758K |
$-739K |
$-4.1M |
| Jan 2027 |
$19K |
$974K |
$-955K |
$-3.3M |
| Dec 2026 |
$19K |
$869K |
$-850K |
$-2.4M |
| Nov 2026 |
$19K |
$890K |
$-871K |
$-1.5M |
| Oct 2026 |
$19K |
$1.5M |
$-1.5M |
$-674K |
| Sep 2026 |
$67K |
$652K |
$-585K |
$849K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.5M |