Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $64K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.6M |
| Staff Wages | $12K |
| Transfer Amortization | $20K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $734K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.8M |
$2.3M |
$464K |
$32.4M |
| Jul 2029 |
$2.7M |
$2.2M |
$502K |
$31.9M |
| Jun 2029 |
$3.9M |
$2.1M |
$1.9M |
$31.9M |
| May 2029 |
$2.7M |
$2.0M |
$701K |
$30.1M |
| Apr 2029 |
$2.8M |
$2.0M |
$805K |
$29.4M |
| Mar 2029 |
$2.7M |
$2.0M |
$698K |
$28.5M |
| Feb 2029 |
$3.0M |
$2.1M |
$933K |
$27.8M |
| Jan 2029 |
$3.3M |
$2.2M |
$1.1M |
$26.9M |
| Dec 2028 |
$2.7M |
$2.2M |
$532K |
$25.8M |
| Nov 2028 |
$3.0M |
$2.1M |
$896K |
$25.2M |
| Oct 2028 |
$2.7M |
$2.3M |
$375K |
$24.3M |
| Sep 2028 |
$3.3M |
$2.0M |
$1.3M |
$24.0M |