Income Breakdown
| TV Revenue | $3.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $207K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.7M |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $12K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $748K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$3.7M |
$2.5M |
$1.2M |
$20.2M |
| Nov 2028 |
$3.6M |
$2.4M |
$1.2M |
$19.0M |
| Oct 2028 |
$4.1M |
$2.7M |
$1.5M |
$17.8M |
| Sep 2028 |
$3.7M |
$2.3M |
$1.4M |
$16.3M |
| Aug 2028 |
$3.7M |
$2.4M |
$1.3M |
$14.9M |
| Jul 2028 |
$3.6M |
$2.2M |
$1.4M |
$13.6M |
| Jun 2028 |
$6.4M |
$2.1M |
$4.2M |
$12.3M |
| May 2028 |
$3.6M |
$2.1M |
$1.5M |
$8.1M |
| Apr 2028 |
$3.6M |
$2.0M |
$1.6M |
$6.6M |
| Mar 2028 |
$3.5M |
$3.0M |
$560K |
$5.0M |
| Feb 2028 |
$5.7M |
$2.2M |
$3.6M |
$4.4M |
| Jan 2028 |
$3.5M |
$3.1M |
$427K |
$819K |