Braian Rojas

Orta Saha - Lanús
30 May 2028
Salı
İşlem

Braian Rojas için işaretlendi

92 Sayı

Lanús Gazetesi

01.05.2028
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Kadro

Nahuel Losada yeni sözleşmeye imza attı

"Başka bir yerde olmayı hiç istemedim. Burada yarım kalmış işler var." Nahuel Losada Lanús ile 2 yıl daha devam ediyor.

Transfer

Fabricio Acosta için geriye bir tek fotoğraf kaldı

Bonservis tamam, sözleşme tamam, sağlık kontrolü ayarlandı. Fabricio Acosta hafta sonuna başka bir kulübün oyuncusu olacak; Lanús çevresinde vedalar sessizce başladı bile.

Kadro

Lanús'da sinirler bozuldu

Merkezde Ramiro Carrera vardı ve ayırdıklarında üç dört kişi daha işin içindeydi. Tesisler küçük yerlerdir, uzun sezonlar onları daha da küçültür.

Maç

Lanús için Boca Juniors karşısında kötü bir gün

Boca Juniors lehine 1‑3 ve basılmaya değer bir itiraz yok. Ortaya konan futbol da aldığından fazlasını hak etmedi.

Kadro

Maximiliano González teknik adamdan payını aldı

"Burada kimse söz işitmeyecek kadar büyük değil." İsim verilmedi ama soyunma odası saymayı bilir, dinleyenler de öyle.

Transfer

Houston Dynamo Mateo Peralta için masaya oturuyor

İki taraf da önümüzdeki günlerde bir görüşme bekliyor. Lanús bir rakam söyleyecek, sonrası aritmetik.

Oyuncu notları

Mateo Peralta için o günlerden biri

Herkes onda böyle bir versiyonun bulunduğundan şüpheleniyordu; işte kanıtı. 8.31 ve stadyumda tek bir itiraz yok.

Oyuncu notları

Franco Orozco bütün maç üzerlerine gitti

Başarılı çalım: 16. Yetmişinci dakikaya doğru bir kanat oyuncusunun yüzüne özel bir çaresizlik iner; işte oradaydı.

Kadro

Raúl Loaiza teknik adamın kapısını çaldı

"Yeterince uzadı. Ortada bırakmaktansa yüzüne söylemeyi tercih ederim." Lanús tesislerinde kapalı kapı ardında on dakika, sonra ikisi de sorun olmadığını söyleyerek çıktı.

Kısaca

Eski sayılar
84 Sayı

Lanús Gazetesi

06.03.2028
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Kadro

Bruno Cabrera makbuzları saklıyor

“O toplantıyı hatırlıyorum. Orada tam olarak ne söz verildiğini hatırlıyorum.” Lanús farklı hatırlıyor olabilir — sorun da tam olarak bu.

Kadro

Marcelino Moreno imzayı tazeledi

“Bazı kararlar uzun sürer. Bu on dakika sürdü; çoğu da kalem aramakla geçti.” Marcelino Moreno ile Lanús, 2 yıl daha anlaştı.

Maç

Lanús’ün bekleyişi sürüyor

Galibiyetsiz maç sayısı 4 oldu ve statta, en kötüsünü bekleyen bir tribünün o kendine özgü sessizliği var. Çirkin bir 1-0 çoğunu iyileştirirdi; insanı deli eden de bu.

Kadro

Asger Sørensen bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Lanús'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Transfer

Fabricio Acosta yolcu

Kulüpler şartlarda anlaştı; geriye kalan formalite: bir sağlık kontrolü, bir fotoğraf, bir imza. Lanús içinde hiç kimse onu bir daha bu formayla görecekmiş gibi davranmıyor.

Oyuncu notları

Marcelino Moreno için o günlerden biri

Herkes onda böyle bir versiyonun bulunduğundan şüpheleniyordu; işte kanıtı. 9.04 ve stadyumda tek bir itiraz yok.

Kadro

Teknik adam Ramiro Carrera üzerinden ders veriyor

"Bu forma için koşmayan, onu uzun süre giymez." İsim verilmedi, gerek de yoktu; o odadaki herkes kimden bahsedildiğini anladı.

Oyuncu notları

Franco Orozco'a kimse yaklaşamadı

Başarılı çalım: 15. Top ona her geldiğinde birinin karar vermesi gerekti ve her seferinde karar yanlış oldu.

Oyuncu notları

Ramiro Carrera'dan çok pahalı bir an

Bir dalgınlık, bir gol ve doksan dakikalık dürüst emek hiçe indi. Lanús'da iş budur ve acımasızdır.

Kısaca

75 Sayı

Agropecuario Argentino Nöbetçisi

03.01.2028
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Transfer

Agropecuario Argentino, Antonio Napolitano için Platense teklifini geri çevirdi

Teklif yakın bile değildi ve neredeyse tartışılmadan reddedildi. İkincisinin de bu hızla reddedilip edilmeyeceği ayrı mesele.

Transfer

Bu kadar yakındı: Diego Vásquez’ın transferi son anda öldü

Bonservis anlaşılmış, uçuşa bile bakılmıştı — sonra telefon susuverdi. Newell's Old Boys yoluna gitti, Diego Vásquez tekrar Agropecuario Argentino’e rapor verdi ve herkes pazartesinin sıradan bir pazartesi olduğunu oynuyor.

Transfer

Danilo Actis yazılı olarak ayrılık istedi

"Burası hakkında kötü söyleyecek tek kelimem yok. Sadece başka bir yerde olmam gerekiyor." Artık yazıya döküldü ve Agropecuario Argentino duymamış gibi yapamaz.

Kadro

Antonio Napolitano bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Agropecuario Argentino'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Transfer

Agropecuario Argentino, Braian Rojas oyuncusunu $330.0K karşılığında sattı

Braian Rojas, $330.0K bedelle Lanús takımına gitti. Muhasebe memnun; taraftar o kadar emin değil.

Kadro

Braian Aranda, hocanın kapısını çaldı

“Otuz dakika, kapı kapalı, her şey konuşuldu. Sonunda el sıkıştık.” Odada ne varsa odada kaldı; Braian Aranda ertesi sabah, yükü hafiflemiş bir adam gibi çalıştı.

Kısaca

75 Sayı

Lanús Gazetesi

03.01.2028
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Transfer

Matías Giménez Rojas Lanús takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Kadro

Walter Bou: Lanús sözünde durmadı

"Bana rolümün ne olacağı söylendi, ben de ona göre imza attım. Hiçbiri olmadı." Tarihi belli olan bir sitem, kapatılması en zor olanıdır.

Yönetim

Lanús yönetiminde baskı artıyor

Yöneticiler teknik direktöre kamuoyu önünde sıcaklık göstermeyi bıraktı. Futbolda bu genelde kısa açıklamadan önceki aşamadır.

Transfer

Lanús, Braian Rojas oyuncusunu $330.0K karşılığında aldı

Evraklar tamam: Braian Rojas, Agropecuario Argentino takımından $330.0K bedelle geliyor. Asıl zor kısım şimdi başlıyor.

Kadro

Asger Sørensen bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Lanús'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Kadro

Rareş Coman eve dönmek istiyor

“Buna her şeyimi verdim ama ailem burada değil; doğrusu ben de değilim.” Kötü form çalıştırılarak düzeltilebilir. Bu, bugüne kadar kimsede çalışmayla düzelmedi ve Lanús bunu biliyor.

Kısaca

71 Sayı

Agropecuario Argentino Nöbetçisi

06.12.2027
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Transfer

Agustín Lucero yazılı olarak ayrılık istedi

"Burası hakkında kötü söyleyecek tek kelimem yok. Sadece başka bir yerde olmam gerekiyor." Artık yazıya döküldü ve Agropecuario Argentino duymamış gibi yapamaz.

Kadro

Milton Ramos bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Agropecuario Argentino'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Transfer

Newell's Old Boys Federico Pérez için masaya oturuyor

İki taraf da önümüzdeki günlerde bir görüşme bekliyor. Agropecuario Argentino bir rakam söyleyecek, sonrası aritmetik.

Kadro

Federico Pérez teknik adamın kapısını çaldı

"Yeterince uzadı. Ortada bırakmaktansa yüzüne söylemeyi tercih ederim." Agropecuario Argentino tesislerinde kapalı kapı ardında on dakika, sonra ikisi de sorun olmadığını söyleyerek çıktı.

Tribün

Taraftar Antonio Napolitano konusunda sesini yükseltti

Söylentiler tribüne ulaştı, tribün de cevabını verdi. Agropecuario Argentino bu işi, tek sorulan soru hâline gelmeden kapatmak isterdi.

Transfer

Agropecuario Argentino ile Braian Rojas arasında hâlâ imza yok

“Buluşmaya devam ediyoruz ve odadan her seferinde girdiğimiz rakamlarla çıkıyoruz.” Agropecuario Argentino’te bir tur görüşme daha, Braian Rojas’ın imzası olmadan bir hafta daha.

Kısaca

61 Sayı

Agropecuario Argentino Nöbetçisi

27.09.2027
Futbol muhabirimizden Kriz

Transfer

Alejandro Gagliardi talebini yazıya döktü

“Bu bir öfke değil. Aylardır düşünüyorum ve son olanların hiçbiri fikrimi değiştirmedi.” Dilekçe Agropecuario Argentino’te bir masanın üzerinde ve geri çekilmeyecek.

Maç

Agropecuario Argentino’ün bekleyişi sürüyor

Galibiyetsiz maç sayısı 6 oldu ve statta, en kötüsünü bekleyen bir tribünün o kendine özgü sessizliği var. Çirkin bir 1-0 çoğunu iyileştirirdi; insanı deli eden de bu.

Kadro

Antonio Napolitano bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Agropecuario Argentino'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Maç

Agropecuario Argentino için Almirante Brown karşısında kötü bir gün

Almirante Brown lehine 1‑2 ve basılmaya değer bir itiraz yok. Ortaya konan futbol da aldığından fazlasını hak etmedi.

Kadro

Germán Salort için saklanacak yer yok

“Ben işi yapan oyuncuları oynatırım. İşin tamamını.” Hiçbir isim söylenmedi; yine de bütün kameralar Germán Salort’a döndü ve teknik adam buna ses çıkarmadı.

Oyuncu notları

Antonio Napolitano'dan bir şölen

8.01 not aldı — bir muhabirin emin olmak için iki kez yazdığı türden bir sayı. Denediği her şey oldu, denemediği şeyler ise zahmete değmezdi.

Oyuncu notları

Rodrigo Mosqueira bütün maç üzerlerine gitti

Başarılı çalım: 15. Yetmişinci dakikaya doğru bir kanat oyuncusunun yüzüne özel bir çaresizlik iner; işte oradaydı.

Kadro

Braian Aranda teknik adamla görüşmek istedi

"Gazeteden okumaktansa yüzüne söylemeyi tercih ederim." Görüşmeyi oyuncunun kendisi istedi, gerisi zaten belli.

Kadro

Milton Ramos bu maçı dışarıdan izleyecek

Kimsenin ihtiyacı olmayan bir kart ve maçın çoktan bittiği bir akşam. Agropecuario Argentino bir oyuncusunu dünyanın en önlenebilir sebebiyle kaybediyor.

Kısaca

57 Sayı

Agropecuario Argentino Nöbetçisi

30.08.2027
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Oyuncu notları

Antonio Napolitano bütün maç üzerlerine gitti

Başarılı çalım: 28. Yetmişinci dakikaya doğru bir kanat oyuncusunun yüzüne özel bir çaresizlik iner; işte oradaydı.

Transfer

Facundo Sánchez Agropecuario Argentino takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Kadro

Milton Ramos bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Agropecuario Argentino'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Maç

Agropecuario Argentino için Chaco For Ever karşısında kötü bir gün

Chaco For Ever lehine 1‑2 ve basılmaya değer bir itiraz yok. Ortaya konan futbol da aldığından fazlasını hak etmedi.

Kadro

Federico Pérez teknik adamdan payını aldı

"Burada kimse söz işitmeyecek kadar büyük değil." İsim verilmedi ama soyunma odası saymayı bilir, dinleyenler de öyle.

Transfer

Federico Pérez transfer listesine kondu

Agropecuario Argentino, Federico Pérez oyuncusunu satışa çıkardı. Kulüpteki kariyeri, evrak işleri dışında bitti.

Kısaca

54 Sayı

Agropecuario Argentino Nöbetçisi

09.08.2027
Futbol muhabirimizden İyimser

Transfer

Alejo Medina talebini yazıya döktü

“Bu bir öfke değil. Aylardır düşünüyorum ve son olanların hiçbiri fikrimi değiştirmedi.” Dilekçe Agropecuario Argentino’te bir masanın üzerinde ve geri çekilmeyecek.

Kadro

Agropecuario Argentino'da sinirler bozuldu

Merkezde Antonio Napolitano vardı ve ayırdıklarında üç dört kişi daha işin içindeydi. Tesisler küçük yerlerdir, uzun sezonlar onları daha da küçültür.

Oyuncu notları

Antonio Napolitano'dan bir şölen

9.07 not aldı — bir muhabirin emin olmak için iki kez yazdığı türden bir sayı. Denediği her şey oldu, denemediği şeyler ise zahmete değmezdi.

Kadro

Antonio Napolitano, Agropecuario Argentino takımını sırtlıyor

8 gol ve 7.42 sezon ortalaması. Bu formdaki bir oyuncu bu şehrin çok ötesinde fark edilir.

Maç

Agropecuario Argentino, Mitre karşısında işini yaptı

Mitre karşısında hediye edilmemiş, hak edilmiş bir 2‑1. Herkesi bu haftayı değil gelecek haftayı konuşarak evine gönderen türden bir gün.

Oyuncu notları

Matías Molina en yüksek notlarda

8.87 düzeyinde bir performans sık görülmez ve görüldüğünde takımın kalanı dekora dönüşür. Muhteşemdi.

Oyuncu notları

Milton Ramos için o günlerden biri

Herkes onda böyle bir versiyonun bulunduğundan şüpheleniyordu; işte kanıtı. 8.15 ve stadyumda tek bir itiraz yok.

Yönetim

Agropecuario Argentino tarafında gelirin %96 kadarı maaşa gidiyor

Futboldaki her kulüp kazandığının büyük bölümünü oyuncularına öder. Neredeyse tamamını ödemek başka bir kurgudur ve bunu deneyen herkeste aynı şekilde bitmiştir.

Transfer

Braian Rojas görüşmesi yaklaşıyor

Artık kimse rol yapmıyor: Sogdiana bu hafta Braian Rojas için telefonu açacak. Agropecuario Argentino’ün aklında bir rakam var ve rakam utangaç değil.

Kısaca

32 Sayı

Agropecuario Argentino Nöbetçisi

08.03.2027
Futbol muhabirimizden Kriz

Transfer

Alejandro Gagliardi yazılı olarak ayrılık istedi

"Burası hakkında kötü söyleyecek tek kelimem yok. Sadece başka bir yerde olmam gerekiyor." Artık yazıya döküldü ve Agropecuario Argentino duymamış gibi yapamaz.

Kadro

Germán Salort yerinden kıpırdamıyor

"Kariyerimin en kolay imzası." Germán Salort, Agropecuario Argentino ile 2 yıl daha uzattı; teknik adam artık onun hakkında değil, onun etrafında plan yapabilir.

Kadro

Milton Ramos bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Agropecuario Argentino'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Kadro

Federico Pérez teknik adamdan payını aldı

"Burada kimse söz işitmeyecek kadar büyük değil." İsim verilmedi ama soyunma odası saymayı bilir, dinleyenler de öyle.

Oyuncu notları

Antonio Napolitano bütün maç üzerlerine gitti

Başarılı çalım: 19. Yetmişinci dakikaya doğru bir kanat oyuncusunun yüzüne özel bir çaresizlik iner; işte oradaydı.

Maç

Agropecuario Argentino için San Martín SJ karşısında kötü bir gün

San Martín SJ lehine 0‑1 ve basılmaya değer bir itiraz yok. Ortaya konan futbol da aldığından fazlasını hak etmedi.

Kısaca