Michael Onyango

Defansif Orta Saha - Serbest Oyuncu
30 May 2032
Pazar
İşlem

Michael Onyango için işaretlendi

286 Sayı

Mara Sugar Kroniği

19.01.2032
Futbol muhabirimizden Kriz

Transfer

Clinton Mainge Mara Sugar takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Transfer hedefleri

Tidiane Danioko ile Mara Sugar arasında sadece sağlık kontrolü var

Gor Mahia ile anlaşma, onu sahaya çıkaracak olan dışında her anlamda tamam. Bu aşamada hiçbir şey ters gitmez; ters gittiği durumlar hariç.

Kadro

Mara Sugar tarafında bir küslük

Kwenzakwenkosi Mbatha ve bir takım arkadaşı birbirine girdi ve mesele futbol değildi. Tesisler küçük yerlerdir; uzun bir sezon onları daha da küçültür.

Kadro

Victor Manyama imzayı tazeledi

“Bazı kararlar uzun sürer. Bu on dakika sürdü; çoğu da kalem aramakla geçti.” Victor Manyama ile Mara Sugar, 3 yıl daha anlaştı.

Kulübe

Teknik adam Peter Karisa üzerinden ders veriyor

"Bu forma için koşmayan, onu uzun süre giymez." İsim verilmedi, gerek de yoktu; o odadaki herkes kimden bahsedildiğini anladı.

Transfer

Aron Kithae ayrılıkla anılıyor

Aron Kithae adı başka gazetelerin spor sayfalarından düşmüyor. Mara Sugar hiçbir şey söylemiyor, ki bu çok şey söylüyor.

Transfer

Amos Odhiambo bedelsiz ayrıldı

Sözleşme dostane biçimde kapatıldı, el sıkışıldı, ortada dönen bir bonservis yok. Amos Odhiambo, Mara Sugar takımından sessiz kapıdan çıktı ve maaş bütçesi biraz nefes aldı.

Transfer

Michael Onyango bedelsiz ayrıldı

Sözleşme dostane biçimde kapatıldı, el sıkışıldı, ortada dönen bir bonservis yok. Michael Onyango, Mara Sugar takımından sessiz kapıdan çıktı ve maaş bütçesi biraz nefes aldı.

Kadro

Collins Omurwa kendine iyilik yapmıyor

Bir teknik adam kötü bir cumartesiyi, kötü bir salıdan çok daha kolay affeder; çünkü birini açıklayabilir, ötekini kendisi seçti. Bu haftanın raporları iyi değildi.

Kısaca

Eski sayılar
284 Sayı

Mara Sugar Kroniği

05.01.2032
Futbol muhabirimizden Kriz

Tribün

Mara Sugar'deki hava başka bir şeye dönüştü

Kötü giderken tezahürat yapanlar taraftardır. Maçtan sonra toplananlar bir sorundur ve binadaki herkes bunun artık hangisi olduğunu biliyor.

Yönetim

Mara Sugar, Interim Coach’a harf harf söyledi

Yönetimin açıklaması üç cümleydi ve biri sonuçlardan söz ediyordu. Interim Coach bu işi çevirecek kadar uzun süredir yapıyor: yakında kazan, yoksa bir sonraki açıklama daha kısa olur.

Yönetim

Mara Sugar yönetimi herkesi topluyor

Hiçbir şey açıklanmadı ve herkes bunun ne demek olduğunu anlıyor. Salı sabahı bütün futbol birimini çağıran bir yönetim, sorunun kendiliğinden çözüleceğine inanmayı bırakmış bir yönetimdir.

Transfer

Peter Karisa talebini yazıya döktü

“Bu bir öfke değil. Aylardır düşünüyorum ve son olanların hiçbiri fikrimi değiştirmedi.” Dilekçe Mara Sugar’te bir masanın üzerinde ve geri çekilmeyecek.

Transfer hedefleri

Ibrahim Abdullahi için evrak işi başladı

Bir sağlık kontrolü, bir imza, sponsor panosunun önünde havaya kaldırılan bir forma. Mara Sugar zor kısmı Gor Mahia ile halletti; kalan kısım taraftarın gerçekten gördüğü kısım.

Kadro

Mara Sugar'da sinirler bozuldu

Merkezde Kwenzakwenkosi Mbatha vardı ve ayırdıklarında üç dört kişi daha işin içindeydi. Tesisler küçük yerlerdir, uzun sezonlar onları daha da küçültür.

Transfer

Kwenzakwenkosi Mbatha dedikodusu dinmek bilmiyor

Bir hafta daha, bir iddia daha, kimsenin pek inanmadığı bir yalanlama daha. Mara Sugar bu işlere manşetlerin değil piyasanın karar verdiğini biliyor — ama manşetlerin sesi daha yüksek.

Yönetim

Mara Sugar cephesinde transfer dönemi açıldı

Her söylentinin mümkün olduğu ve çoğunun saçma olduğu bir ay. Teknik direktörün bir listesi var, yönetimin bir rakamı ve hiçbiri diğerine tamamını söylemiyor.

Kulübe

James Okoth, kendisine inanan hocasını kaybetti

Yedek kulübesindeki bir değişiklik tek bir hikâye değil, yirmi beş hikâyedir. Bu James Okoth'ınki: birinin oyuncusuydu, şimdi sıfırdan başlayarak bir başkasınınki olmak zorunda.

Kısaca

279 Sayı

Mara Sugar Kroniği

01.12.2031
Futbol muhabirimizden Kriz

Maç

Mara Sugar 18. sıraya geriledi

14 puan ve tükenmekte olan bir fikstür. Matematik henüz acımasız değil, ama artık dost da değil.

Transfer

Harun Okoth Mara Sugar takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Kulübe

news_h_frozen_out_of_the_side

news_b_frozen_out_of_the_side

Kadro

Kwenzakwenkosi Mbatha bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Mara Sugar'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Kadro

Mara Sugar, Michael Onyango’ı kaybetmenin hesabını yapıyor

Tetkik 27 gün diyor — ve tetkikler gerçeklikten daha naziktir. O aralıktaki maçlar az önce başka birinin işi hâline geldi.

Transfer

Mara Sugar ile Nafiu Abubakar aynı dili konuşmuyor

"Arada bir mesafe var ve yokmuş gibi davranmak kimseye yaramaz." İki taraf da kımıldamadı ve takvim yalnızca birinin lehine çalışıyor.

Kulübe

Simon Masaka, kendisini alan adamdan yoksun

Her kadronun yarısı teknik direktörün seçtiği, yarısı devraldığı oyunculardır. Simon Masaka seçilmişti; onu seçen adam gitti ve bir sonrakinin altında sıfırdan başlıyor.

Kadro

Kwenzakwenkosi Mbatha düşüşü hissediyor

Sonuçlar gelmeden puan tablosuna bakılıyor; bu her zaman ele veren işarettir. Mara Sugar tarafında kimse o kelimeyi ağzına almıyor ve binadaki her kıdemli oyuncu onu düşünüyor.

Kulübe

Peter Karisa teknik adamın kapısını çaldı

"Yeterince uzadı. Ortada bırakmaktansa yüzüne söylemeyi tercih ederim." Mara Sugar tesislerinde kapalı kapı ardında on dakika, sonra ikisi de sorun olmadığını söyleyerek çıktı.

Kısaca

275 Sayı

Mara Sugar Kroniği

03.11.2031
Futbol muhabirimizden Kriz

Maç

Mara Sugar 18. sıraya geriledi

14 puan ve tükenmekte olan bir fikstür. Matematik henüz acımasız değil, ama artık dost da değil.

Yönetim

Mara Sugar, Interim Coach'a son uyarıyı yaptı

Yönetim, kapalı kapılar ardında söylediğini artık açıkça söyledi. Bir sonraki toplantıya kadarki sonuçlar karar verecek ve kulüpte herkes bu hesabı biliyor.

Yönetim

Mara Sugar yönetimi herkesi topluyor

Hiçbir şey açıklanmadı ve herkes bunun ne demek olduğunu anlıyor. Salı sabahı bütün futbol birimini çağıran bir yönetim, sorunun kendiliğinden çözüleceğine inanmayı bırakmış bir yönetimdir.

Transfer

Harun Okoth yazılı olarak ayrılık istedi

"Burası hakkında kötü söyleyecek tek kelimem yok. Sadece başka bir yerde olmam gerekiyor." Artık yazıya döküldü ve Mara Sugar duymamış gibi yapamaz.

Kulübe

news_h_frozen_out_of_the_side

news_b_frozen_out_of_the_side

Kulübe

Amos Miheso: Mara Sugar sözünde durmadı

"Bana rolümün ne olacağı söylendi, ben de ona göre imza attım. Hiçbiri olmadı." Tarihi belli olan bir sitem, kapatılması en zor olanıdır.

Kadro

Kwenzakwenkosi Mbatha bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Mara Sugar'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Kadro

Mara Sugar, Michael Onyango oyuncusunu kaybetti

Sağlık ekibi 55 gün diyor ve sağlık ekipleri meslek gereği iyimserdir. Kadro kâğıdı onsuz eksik görünecek.

Transfer

Mara Sugar ile Nafiu Abubakar arasında hâlâ imza yok

“Buluşmaya devam ediyoruz ve odadan her seferinde girdiğimiz rakamlarla çıkıyoruz.” Mara Sugar’te bir tur görüşme daha, Nafiu Abubakar’ın imzası olmadan bir hafta daha.

Kısaca

207 Sayı

Mara Sugar Kroniği

15.07.2030
Futbol muhabirimizden Kriz

Maç

Mara Sugar için galibiyet hasretinin sonu görünmüyor

Galibiyetsiz geçen maç sayısı 31 oldu ve mazeretler sabırdan da ince bir hâl aldı. Mara Sugar çatısı altında birilerinin bir yerden bir sonuç bulması gerekiyor.

Maç

Mara Sugar için artık her puan bir kavga

Sıra 18, puan 4 — ve şehrin bu yakasında puan tablosu aşağıdan yukarı okunuyor. Fikstür bir program olmaktan çıktı, geri sayıma dönüştü.

Kadro

Simon Masaka, Mara Sugar takımını tek başına ayakta tuttu

Bazı öğleden sonraları kaleci takımın kendisidir. 8 kurtarış, birkaçı kimsenin çıkarılabileceğine ihtimal vermediği türden ve önündeki herkesi olduğundan iyi gösteren bir skor.

Transfer

Moses Odhiambo Mara Sugar takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Transfer hedefleri

Collins Wanyama ile Mara Sugar arasında sadece sağlık kontrolü var

Mathare United ile anlaşma, onu sahaya çıkaracak olan dışında her anlamda tamam. Bu aşamada hiçbir şey ters gitmez; ters gittiği durumlar hariç.

Kulübe

news_h_frozen_out_of_the_side

news_b_frozen_out_of_the_side

Kadro

Mara Sugar tarafında sözler uçuştu

Kwenzakwenkosi Mbatha ve bir takım arkadaşı bu hafta, geri alınması bir haftadan uzun sürecek şeyler söyledi. Mesele futbol değildi ve ikisi de cumartesi oynuyor.

Maç

Kenya Police, puanları Mara Sugar takımından söküp aldı

1‑3 yenilgi ve yenilgi hak edilmişti. Teknik adam maç sonunda sözü kısa tuttu; muhtemelen akıllıca.

Transfer hedefleri

Emmanuel Okoko için kapı kapandı

Mara Sugar sordu ve Gor Mahia rakam bile konuşmadan hayır dedi. Futbolun en az belirsiz cevabı ve kulüplerin en sık dönüp yeniden sınadığı cevap.

Kısaca

  • Maç Mara Sugar için gol yememek ufukta yok
  • Kadro Kas sakatlığı Michael Onyango'ı 14 gün uzak tutuyor
  • Kulübe Kulübeden görünen