Eduard Ermakov

Ofansif Orta Saha (S) - Salyut
15 Şub 2032
Pazar
İşlem

Eduard Ermakov için işaretlendi

280 Sayı

Salyut Kuryesi

08.12.2031
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Maç

Salyut'in evinde kimse kazanamıyor

İç sahada 17 maçtır yenilgi yok. Konuk takımlar daha gelirken atmosferden bahsediyor; bu genelde başlama vuruşundan önce yarı yarıya kaybettiklerinin işaretidir.

Oyuncu notları

18 yaşındaki Eduard Ermakov yıllardır buradaymış gibi oynadı — 8.03

8.03'lik bir not, yirmi dokuz yaşında birinin adının yanında bir şey, 18 yaşında birinin yanında bambaşka bir şey ifade eder. Stattaki kimseye bunu anlatmak gerekmedi.

Transfer

Danila Sidorenko Salyut takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Kadro

Vladislav Faskhutdinov bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Salyut'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Kadro

Andrey Ivanteev yeni sözleşmeye imza attı

"Başka bir yerde olmayı hiç istemedim. Burada yarım kalmış işler var." Andrey Ivanteev Salyut ile 2 yıl daha devam ediyor.

Yönetim

Salyut kasasına sahibinden $229.5K

Açık yine yukarıdan kapatıldı. Taraftarın rahatlamaya da hakkı var, kapatılmadığı ay ne olacağını sormaya da; bu iki duygu genellikle birlikte gelir.

Kadro

Salyut antrenmanında kimin ne kadar çalıştığına dair sözler

Birileri, birkaç kişinin düşündüğü şeyi yüksek sesle söyledi. Arseny Prokurorov bunun merkezinde ve kadro şimdi standardın yükselip yükselmeyeceğini ya da ikisinin sadece konuşmayı kesip kesmeyeceğini öğrenecek.

Tribün

Tribün Danila Sidorenko'ı bağrına bastı

22 yaşında, yaşının iki katı insanlar onun adını haykırıyor; bir transferin yıllarca hak etmesi gereken, buralı bir çocuğun ise ortaya çıkmakla aldığı bir sevgi. Aynı zamanda futbolda karşılığını vermesi en zor şey.

Maç

Salyut, SKA Khabarovsk 2 karşısında işini yaptı

SKA Khabarovsk 2 karşısında hediye edilmemiş, hak edilmiş bir 1‑0. Herkesi bu haftayı değil gelecek haftayı konuşarak evine gönderen türden bir gün.

Kısaca

Eski sayılar
270 Sayı

Salyut Kuryesi

29.09.2031
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Kadro

Rubén Pestana için en kötü türden bir diz sakatlığı

Tahmini 59 gün ve kimsenin izlemediği, uzun, mahrem, gösterişsiz bir rehabilitasyon yılı. Salyut bir futbolcu kaybediyor; o ise bir sezondan çok daha fazlasını.

Maç

Salyut'in iç saha serisi sürüyor

Burada 13 maçtır yenilgisiz. Her konuk teknik direktöre önceki hafta bu soruluyor; seri tam da bu yüzden sürüyor.

Maç

Salyut 7 maçtır yenilmiyor

Yenilmemek kazanmakla aynı şey değil ama 7 maçlık yenilmezlik, Salyut takımının sonbaharda sahip olmadığı bir zemin.

Kadro

Yaroslav Dol bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Salyut'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Maç

Salyut fileleri bulamıyor

3 maçtır gol yok. Forvetler başlarını kaldırmayı bırakıyor, orta sahalar bir fazla dokunuş yapıyor ve üstten giden her şutun ardından, son golden beri birikmiş bir iç çekiş geliyor.

Kadro

Nikita Ponomarev, standartlar yüzünden bir takım arkadaşıyla tartıştı

Her soyunma odasının en eski kavgası ve gerçekten futbolla ilgili olan tek kavga: biri, diğerinin yeterince koymadığını düşünüyor. Aynı zamanda bir teknik adamın için için olmasına üzülmediği kavga.

Yönetim

Salyut gelirinin %147 kadarı maaşlara gidiyor

Bir maaş faturasının hırs olmaktan çıkıp başka hiçbir şeyin mümkün olmamasının sebebine dönüştüğü bir eşik vardır; bu kulüp oraya geldi. Ne bir transfere, ne bir tribüne, ne de yağmurlu bir güne bir şey kalıyor.

Kadro

Teknik adam Savva Kotov üzerinden ders veriyor

"Bu forma için koşmayan, onu uzun süre giymez." İsim verilmedi, gerek de yoktu; o odadaki herkes kimden bahsedildiğini anladı.

Maç

Salyut için kazanılan bir puan mı, kaybedilen iki mi?

Doksan dakika, gol yok; otopark boşalmadan tartışma başlamıştı bile: Strogino karşısında bir puan mı kazanıldı, iki puan mı bırakıldı? İki taraf da perşembeye kadar susmayacak.

Kısaca

267 Sayı

Salyut Kuryesi

08.09.2031
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Kadro

Rubén Pestana için en kötü türden bir diz sakatlığı

Tahmini 80 gün ve kimsenin izlemediği, uzun, mahrem, gösterişsiz bir rehabilitasyon yılı. Salyut bir futbolcu kaybediyor; o ise bir sezondan çok daha fazlasını.

Oyuncu notları

18 yaşındaki Eduard Ermakov yıllardır buradaymış gibi oynadı — 8.10

8.10'lik bir not, yirmi dokuz yaşında birinin adının yanında bir şey, 18 yaşında birinin yanında bambaşka bir şey ifade eder. Stattaki kimseye bunu anlatmak gerekmedi.

Transfer

Leonid Borisov için geriye bir tek fotoğraf kaldı

Bonservis tamam, sözleşme tamam, sağlık kontrolü ayarlandı. Leonid Borisov hafta sonuna başka bir kulübün oyuncusu olacak; Salyut çevresinde vedalar sessizce başladı bile.

Kadro

Artem Tsygulev yeni sözleşmeye imza attı

"Başka bir yerde olmayı hiç istemedim. Burada yarım kalmış işler var." Artem Tsygulev Salyut ile 2 yıl daha devam ediyor.

Yönetim

Kulüp sahibi Salyut kasasına $199.8K koydu

Bu, ışıkları yanık tutan paradır; stoper alan para değil. Bütün hikâye de bu farkta. Futboluyla değil sahibiyle ayakta duran bir kulübün önünde tek bir konuşma kalmıştır.

Kadro

Salyut antrenmanında kimin ne kadar çalıştığına dair sözler

Birileri, birkaç kişinin düşündüğü şeyi yüksek sesle söyledi. Nikita Ponomarev bunun merkezinde ve kadro şimdi standardın yükselip yükselmeyeceğini ya da ikisinin sadece konuşmayı kesip kesmeyeceğini öğrenecek.

Kadro

Salyut'da sinirler bozuldu

Merkezde Kirill Pluzhnikov vardı ve ayırdıklarında üç dört kişi daha işin içindeydi. Tesisler küçük yerlerdir, uzun sezonlar onları daha da küçültür.

Tribün

Salyut taraftarı Danila Sidorenko'da bir gözde buldu

Bir stadın kendinden saydığı 22 yaşındaki birine sakladığı özel bir sıcaklık vardır. Danila Sidorenko artık ona sahip ve buradaki geri kalan zamanında yapacağı her şey, bedavaya verilen o iyi niyetle kıyaslanacak.

Oyuncu notları

Danila Sidorenko bütün maç üzerlerine gitti

Başarılı çalım: 19. Yetmişinci dakikaya doğru bir kanat oyuncusunun yüzüne özel bir çaresizlik iner; işte oradaydı.

Kısaca

266 Sayı

Salyut Kuryesi

01.09.2031
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Kadro

Rubén Pestana için en kötü türden bir diz sakatlığı

Tahmini 87 gün ve kimsenin izlemediği, uzun, mahrem, gösterişsiz bir rehabilitasyon yılı. Salyut bir futbolcu kaybediyor; o ise bir sezondan çok daha fazlasını.

Transfer

Stepan Bykov Salyut takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Maç

Salyut'in iç saha serisi sürüyor

Burada 11 maçtır yenilgisiz. Her konuk teknik direktöre önceki hafta bu soruluyor; seri tam da bu yüzden sürüyor.

Kadro

Vladislav Faskhutdinov bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Salyut'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Kadro

Nikita Ponomarev, standartlar yüzünden bir takım arkadaşıyla tartıştı

Her soyunma odasının en eski kavgası ve gerçekten futbolla ilgili olan tek kavga: biri, diğerinin yeterince koymadığını düşünüyor. Aynı zamanda bir teknik adamın için için olmasına üzülmediği kavga.

Tribün

Tribün Eduard Ermakov'ı bağrına bastı

18 yaşında, yaşının iki katı insanlar onun adını haykırıyor; bir transferin yıllarca hak etmesi gereken, buralı bir çocuğun ise ortaya çıkmakla aldığı bir sevgi. Aynı zamanda futbolda karşılığını vermesi en zor şey.

Maç

Salyut, Zenit Penza engelinin bir yolunu buldu

Zenit Penza, Salyut takımına bunu pahalıya ödetti ama sonunda tabela 1‑0 yazıyordu ve puan cetveli nasıl olduğunu sormaz.

Kadro

Teknik adam Vladislav Faskhutdinov üzerinden ders veriyor

"Bu forma için koşmayan, onu uzun süre giymez." İsim verilmedi, gerek de yoktu; o odadaki herkes kimden bahsedildiğini anladı.

Yönetim

Salyut gelirinin %119 kadarı maaşlara gidiyor

Bir maaş faturasının hırs olmaktan çıkıp başka hiçbir şeyin mümkün olmamasının sebebine dönüştüğü bir eşik vardır; bu kulüp oraya geldi. Ne bir transfere, ne bir tribüne, ne de yağmurlu bir güne bir şey kalıyor.

Kısaca

253 Sayı

Salyut Kuryesi

02.06.2031
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Kadro

Petar Stojanovic'ın diz bağları zarar gördü — 24 gün yok

Bir fizyoterapistin yavaşça söylediği kelimeler. Kulüp 24 gün açıklayacak ve bu teşhisi daha önce duymuş herkes rakamın en küçük mesele olduğunu bilir: diz, oyuncudan önce geri döner.

Transfer

Petar Stojanovic Salyut takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Yönetim

Salyut kasasına sahibinden $173.7K

Açık yine yukarıdan kapatıldı. Taraftarın rahatlamaya da hakkı var, kapatılmadığı ay ne olacağını sormaya da; bu iki duygu genellikle birlikte gelir.

Kadro

Salyut antrenmanında kimin ne kadar çalıştığına dair sözler

Birileri, birkaç kişinin düşündüğü şeyi yüksek sesle söyledi. Arseny Prokurorov bunun merkezinde ve kadro şimdi standardın yükselip yükselmeyeceğini ya da ikisinin sadece konuşmayı kesip kesmeyeceğini öğrenecek.

Kadro

Vladislav Skavysh kas sakatlığı yaşadı — 14 gün yok

Sürekli tekrarlayan, sürekli aceleyle dönülen ve dramatik olanlardan daha fazla kariyeri sessizce bitiren sakatlık. 14 gün tahmin; dürüst rakam, birinin sabırlı olup olmamasına bağlı.

Yönetim

Salyut borcu $9.6M seviyesine ulaştı

Futbol kulüpleri borçlanır; haber olan bu değil. Tanınan limitin üzerinde borçlanmak haberdir, çünkü buradan sonrası ya sahibin parasıdır ya da bir başkasının kararı; ikisi de yönetime ait değildir.

Kısaca

245 Sayı

Salyut Kuryesi

07.04.2031
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Kadro

Vladislav Faskhutdinov için en kötü türden bir diz sakatlığı

Tahmini 43 gün ve kimsenin izlemediği, uzun, mahrem, gösterişsiz bir rehabilitasyon yılı. Salyut bir futbolcu kaybediyor; o ise bir sezondan çok daha fazlasını.

Transfer

Petar Stojanovic Salyut takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Yönetim

Salyut kasasına sahibinden $164.5K

Açık yine yukarıdan kapatıldı. Taraftarın rahatlamaya da hakkı var, kapatılmadığı ay ne olacağını sormaya da; bu iki duygu genellikle birlikte gelir.

Kadro

Nikita Ponomarev, standartlar yüzünden bir takım arkadaşıyla tartıştı

Her soyunma odasının en eski kavgası ve gerçekten futbolla ilgili olan tek kavga: biri, diğerinin yeterince koymadığını düşünüyor. Aynı zamanda bir teknik adamın için için olmasına üzülmediği kavga.

Yönetim

Salyut borcu $9.6M seviyesine ulaştı

Futbol kulüpleri borçlanır; haber olan bu değil. Tanınan limitin üzerinde borçlanmak haberdir, çünkü buradan sonrası ya sahibin parasıdır ya da bir başkasının kararı; ikisi de yönetime ait değildir.

Kadro

Salyut, Eduard Ermakov'a verdiği sözü tuttu

Kulüpler sürekli söz verir ve gazete bunu genelde ancak söz tutulmayınca duyar. Bu söz tutuldu ve soyunma odası bunu her taraftardan önce fark etti.

Kısaca

221 Sayı

Salyut Kuryesi

21.10.2030
Futbol muhabirimizden Kriz

Maç

Salyut’ün bekleyişi sürüyor

Galibiyetsiz maç sayısı 18 oldu ve statta, en kötüsünü bekleyen bir tribünün o kendine özgü sessizliği var. Çirkin bir 1-0 çoğunu iyileştirirdi; insanı deli eden de bu.

Maç

Salyut için ders niteliğinde bir gün

Dinamo St Petersburg karşısında alınan 0‑3, stadı son düdükten çok önce boşaltan türden bir sonuç.

Maç

Goller Salyut'i terk etti

6 maç, sıfır gol ve her şeyi denemiş bir tesis. Bitecek — kuraklıklar hep biter — ama hangi hafta biteceğini Salyut'de kimse söyleyemez.

Transfer

Eduard Ermakov Salyut takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Kadro

Arseny Prokurorov bir takım arkadaşıyla tartıştı

Mesele futbol değildi ve gören herkes bunu biliyor. Cumartesi birlikte oynamak zorunda olan iki adam bu hafta Salyut'da bir haftada geri alınamayacak şeyler söyledi.

Kadro

Salyut antrenmanında kimin ne kadar çalıştığına dair sözler

Birileri, birkaç kişinin düşündüğü şeyi yüksek sesle söyledi. Nikita Ponomarev bunun merkezinde ve kadro şimdi standardın yükselip yükselmeyeceğini ya da ikisinin sadece konuşmayı kesip kesmeyeceğini öğrenecek.

Yönetim

Salyut’te kapılar kapandı

Müzik kapalıydı ve duşlar geç saate kadar aktı. O soyunma odasında söylenenler orada kalır; ama cumartesi tutanağı yayımlayacak.

Kadro

Bruno Kramaric eve dönmek istiyor

“Buna her şeyimi verdim ama ailem burada değil; doğrusu ben de değilim.” Kötü form çalıştırılarak düzeltilebilir. Bu, bugüne kadar kimsede çalışmayla düzelmedi ve Salyut bunu biliyor.

Oyuncu notları

Arseniy Rumyantsev'a kimse yaklaşamadı

Başarılı çalım: 15. Top ona her geldiğinde birinin karar vermesi gerekti ve her seferinde karar yanlış oldu.

Kısaca

218 Sayı

Salyut Kuryesi

30.09.2030
Futbol muhabirimizden Huzursuz

Maç

Salyut için galibiyet hasretinin sonu görünmüyor

Galibiyetsiz geçen maç sayısı 14 oldu ve mazeretler sabırdan da ince bir hâl aldı. Salyut çatısı altında birilerinin bir yerden bir sonuç bulması gerekiyor.

Kadro

Bruno Kramaric için en kötü türden bir diz sakatlığı

Tahmini 32 gün ve kimsenin izlemediği, uzun, mahrem, gösterişsiz bir rehabilitasyon yılı. Salyut bir futbolcu kaybediyor; o ise bir sezondan çok daha fazlasını.

Transfer

Petar Stojanovic Salyut takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Kadro

Nikita Ponomarev, standartlar yüzünden bir takım arkadaşıyla tartıştı

Her soyunma odasının en eski kavgası ve gerçekten futbolla ilgili olan tek kavga: biri, diğerinin yeterince koymadığını düşünüyor. Aynı zamanda bir teknik adamın için için olmasına üzülmediği kavga.

Oyuncu notları

Arseniy Rumyantsev bütün maç üzerlerine gitti

Başarılı çalım: 17. Yetmişinci dakikaya doğru bir kanat oyuncusunun yüzüne özel bir çaresizlik iner; işte oradaydı.

Yönetim

Salyut tarafında gelirin %94 kadarı maaşa gidiyor

Futboldaki her kulüp kazandığının büyük bölümünü oyuncularına öder. Neredeyse tamamını ödemek başka bir kurgudur ve bunu deneyen herkeste aynı şekilde bitmiştir.

Kadro

Yaroslav Dol teknik adamla görüşmek istedi

"Gazeteden okumaktansa yüzüne söylemeyi tercih ederim." Görüşmeyi oyuncunun kendisi istedi, gerisi zaten belli.

Maç

Salyut ile Strogino arasında gol yok

Doksan dakika, eldiveni temiz iki kaleci ve saklanmaya değecek tek bir vuruş yok. Puandan daha memnun ayrılan taraf Strogino olacak.

Kadro

Vladislav Skavysh, teknik direktörün güvendiği adamlardan biri oldu

Salyut'de kimse bunu kayıt için söylemeyecek ve kadro kâğıtları haftalardır söylüyor. Her kadroda, maç zorlaştığında sahaya sürülen küçük bir grup vardır; o artık o gruptan.

Kısaca