Marc Gual

Ofansif Orta Saha (M) - Kairat
1 Kas 2026
Pazar
İşlem

Marc Gual için işaretlendi

13 Sayı

Kairat Kroniği

26.10.2026
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Transfer

Marc Gual Kairat takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Transfer

Jorginho bir ayağıyla kapıda

Kulüpler arasında iş bitti; geriye evrak ve bir fotoğraf kaldı. Kairat çevresinde ondan çoktan geçmiş zamanla söz ediliyor.

Transfer

Dan Glazer hikâyesi ölmeyi reddediyor

İki kez yalanlandı, üç kez basıldı — bilindik aritmetik. Dan Glazer bir şeye imza atana kadar — Kairat ile bir sözleşmeye ya da başka bir yerde — bu köşe onun.

Kısaca

Eski sayılar
11 Sayı

Kairat Kroniği

12.10.2026
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Kadro

Teknik adam Marc Gual üzerinden ders veriyor

"Bu forma için koşmayan, onu uzun süre giymez." İsim verilmedi, gerek de yoktu; o odadaki herkes kimden bahsedildiğini anladı.

Transfer

Temirlan Anarbekov hikâyesi ölmeyi reddediyor

İki kez yalanlandı, üç kez basıldı — bilindik aritmetik. Temirlan Anarbekov bir şeye imza atana kadar — Kairat ile bir sözleşmeye ya da başka bir yerde — bu köşe onun.

Kadro

Alexandr Martynovich ülkesinden davet aldı

Millî takımla geçecek bir ara dönem; Kairat forması da kısa bir süre reklam panosu olarak çalışacak. Millî davet, oyuncuyu ve onu yetiştiren kulübü aynı nefeste onurlandırır.

Kısaca

10 Sayı

Kairat Kroniği

05.10.2026
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Yönetim

Kairat gelirinin %365 kadarı maaşlara gidiyor

Bir maaş faturasının hırs olmaktan çıkıp başka hiçbir şeyin mümkün olmamasının sebebine dönüştüğü bir eşik vardır; bu kulüp oraya geldi. Ne bir transfere, ne bir tribüne, ne de yağmurlu bir güne bir şey kalıyor.

Transfer

Kairat Marc Gual oyuncusunu listeye koydu

Liste sessiz bir belgedir ama anlamı yüksek sesle konuşur. Marc Gual soran herkesle görüşebilir ve kulüpte bunun ne demek olduğunu herkes bilir.

Kadro

Marc Gual hocasının oyunu almaya devam ediyor

Mesaj soyunma odası kadar tribünlere de yönelikti: Marc Gual oynuyor ve teknik adam aksini söyleyene kadar tartışma kapandı.

Kısaca

9 Sayı

Kairat Kroniği

28.09.2026
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Transfer

Marc Gual yazılı olarak ayrılık istedi

"Burası hakkında kötü söyleyecek tek kelimem yok. Sadece başka bir yerde olmam gerekiyor." Artık yazıya döküldü ve Kairat duymamış gibi yapamaz.

Transfer

Jorginho için geriye bir tek fotoğraf kaldı

Bonservis tamam, sözleşme tamam, sağlık kontrolü ayarlandı. Jorginho hafta sonuna başka bir kulübün oyuncusu olacak; Kairat çevresinde vedalar sessizce başladı bile.

Kadro

Jorginho için saklanacak yer yok

“Ben işi yapan oyuncuları oynatırım. İşin tamamını.” Hiçbir isim söylenmedi; yine de bütün kameralar Jorginho’a döndü ve teknik adam buna ses çıkarmadı.

Kısaca

8 Sayı

Kairat Kroniği

21.09.2026
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Transfer

Akzhaiyk eli boş döndü

Teklif çok uzaktı ve Kairat uzun düşünmedi. Bu işte ilk reddi bir son sayan kimse yoktur.

Transfer

Lev Kurgin bir ayağıyla kapıda

Kulüpler arasında iş bitti; geriye evrak ve bir fotoğraf kaldı. Kairat çevresinde ondan çoktan geçmiş zamanla söz ediliyor.

Kadro

Marc Gual, hocanın kapısını çaldı

“Otuz dakika, kapı kapalı, her şey konuşuldu. Sonunda el sıkıştık.” Odada ne varsa odada kaldı; Marc Gual ertesi sabah, yükü hafiflemiş bir adam gibi çalıştı.

Transfer

Jorginho sözleşmesini tüketiyor

3 ay kaldı ve anlaşma yakın değil. İmzasız geçen her hafta Kairat takımına para kaybettiriyor.

Transfer

Dönem kapandı, Lev Kurgin hâlâ burada

Kairat bir ay boyunca onu göndermeye çalıştı ve kimse geri dönmedi. Nerede durduğu kendisine söylenmiş bir kadroyla çalışıyor; iki taraf da bir sonrakine geri sayıyor.

Kadro

Dan Glazer hocasının oyunu almaya devam ediyor

Mesaj soyunma odası kadar tribünlere de yönelikti: Dan Glazer oynuyor ve teknik adam aksini söyleyene kadar tartışma kapandı.

Kısaca

6 Sayı

Kairat Kroniği

07.09.2026
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Transfer

Lev Kurgin talebini yazıya döktü

“Bu bir öfke değil. Aylardır düşünüyorum ve son olanların hiçbiri fikrimi değiştirmedi.” Dilekçe Kairat’te bir masanın üzerinde ve geri çekilmeyecek.

Kadro

Dan Glazer yeni sözleşmeye imza attı

"Başka bir yerde olmayı hiç istemedim. Burada yarım kalmış işler var." Dan Glazer Kairat ile 4 yıl daha devam ediyor.

Yönetim

Kairat tarafında gelirin %310 kadarı maaşa gidiyor

Futboldaki her kulüp kazandığının büyük bölümünü oyuncularına öder. Neredeyse tamamını ödemek başka bir kurgudur ve bunu deneyen herkeste aynı şekilde bitmiştir.

Kısaca

5 Sayı

Kairat Kroniği

31.08.2026
Futbol muhabirimizden İstikrarlı

Transfer

Marc Gual yazılı olarak ayrılık istedi

"Burası hakkında kötü söyleyecek tek kelimem yok. Sadece başka bir yerde olmam gerekiyor." Artık yazıya döküldü ve Kairat duymamış gibi yapamaz.

Transfer

Jorginho için geriye bir tek fotoğraf kaldı

Bonservis tamam, sözleşme tamam, sağlık kontrolü ayarlandı. Jorginho hafta sonuna başka bir kulübün oyuncusu olacak; Kairat çevresinde vedalar sessizce başladı bile.

Transfer

Dan Glazer hikâyesi ölmeyi reddediyor

İki kez yalanlandı, üç kez basıldı — bilindik aritmetik. Dan Glazer bir şeye imza atana kadar — Kairat ile bir sözleşmeye ya da başka bir yerde — bu köşe onun.

Kısaca

3 Sayı

Kairat Kroniği

17.08.2026
Futbol muhabirimizden İyimser

Transfer

Tobol eli boş döndü

Teklif çok uzaktı ve Kairat uzun düşünmedi. Bu işte ilk reddi bir son sayan kimse yoktur.

Transfer

Kairat kapısından tecrübe girdi

Kenneth Omeruo, 33 yaşında, kanıtlayacak bir şeyi kalmamış ama aktaracak çok şeyi olan bir isim olarak geldi. Bacaklar gençlerin sermayesi; nerede duracağını bilmekse hiç yaşlanmıyor.

Transfer

Temirlan Anarbekov hikâyesi ölmeyi reddediyor

İki kez yalanlandı, üç kez basıldı — bilindik aritmetik. Temirlan Anarbekov bir şeye imza atana kadar — Kairat ile bir sözleşmeye ya da başka bir yerde — bu köşe onun.

Kısaca

1 Sayı

Kairat Kroniği

03.08.2026
Futbol muhabirimizden Zafer

Transfer

Marc Gual Kairat takımından ayrılmak istiyor

"Burada her şeyimi verdim ve yeni bir mücadeleye ihtiyacım var." Talep resmî ve ilişki bir daha asla aynı olmayacak.

Kadro

Alexandr Martynovich yerinden kıpırdamıyor

"Kariyerimin en kolay imzası." Alexandr Martynovich, Kairat ile 2 yıl daha uzattı; teknik adam artık onun hakkında değil, onun etrafında plan yapabilir.

Kadro

Ricardinho teknik adamdan payını aldı

"Burada kimse söz işitmeyecek kadar büyük değil." İsim verilmedi ama soyunma odası saymayı bilir, dinleyenler de öyle.

Maç

Kairat, Astana engelinin bir yolunu buldu

Astana, Kairat takımına bunu pahalıya ödetti ama sonunda tabela 1‑0 yazıyordu ve puan cetveli nasıl olduğunu sormaz.

Transfer

Kairat ile Dan Glazer arasında hâlâ imza yok

“Buluşmaya devam ediyoruz ve odadan her seferinde girdiğimiz rakamlarla çıkıyoruz.” Kairat’te bir tur görüşme daha, Dan Glazer’ın imzası olmadan bir hafta daha.

Transfer

Luís Mata sözleşmesinde saat işliyor

49 ay kaldı ve yukarıdan ses yok — teklif yok, görüşme yok, menajerinin cevaplayacağı bir şey yok. Pazarlığı takvime bırakan kulüpler, genellikle sonunda takvimle pazarlık eder.

Kısaca